Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

VIDEO: Práce ve vrbětickém areálu by mohly skončit už letos v prosinci

date_range 30.Dub, 2019 featured_play_list Aktuality

Práce na ohledání druhého epicentra exploze, skladu číslo 12, pokračují. Od 15. dubna přešli policisté na dvousměnný provoz s cílem zrychlit záchranné a likvidační práce tak, aby byl po přechodu ze zimního na letní čas maximálně využit rozsah denního světla v jarních a letních měsících. V důsledku toho došlo ke změně uzavírání komunikace mezi Haluzicemi a Lipovou, která je od poloviny dubna uzavírána každodenně od 7 do 18 hodin.

 

„Bohužel musíme konstatovat, že komunikace bude ve výše uvedených intencích uzavírána až do podzimních měsíců, října případně až listopadu. Do této doby budou pokračovat práce na ohledání druhého místa výbuchu a po jejich ukončení budou pyrotechnici znovu provádět plošný pyrotechnický sběr a hloubkový pyrotechnický průzkum v okolí bývalého skladu č. 12. Připomínáme, že důvodem uzavírání komunikace je zajištění maximální bezpečnosti občanů. Pyrotechnici totiž doporučili veliteli zásahu bezpečnostní perimetr od epicentra exploze ve vzdálenosti 1 000 metrů,” uvedla mluvčí policistů Lenka Javorková.

 

Policejní pyrotechnici stále nachází při ohledání místa výbuchu velké množství munice. Uplynulý pátek odvezli dalších několik stovek kusů munice, kterou pyrotechnici nemohli zlikvidovat v dočasné trhací jámě ve vrbětickém areálu, do Vojenského újezdu Libavá.

„Opět připomínáme, že do té části areálu, která je oplocena, stále platí zákaz vstupu. Během uplynulého měsíce ostraha areálu zaznamenala hned dva případy pokusu o vniknutí do areálu.  Jednou to byla skupinka cizinců a podruhé turisté, kteří si chtěli přes střežené území zkrátit cestu,” popsala Javorková.

 

Na pracovní schůzce minulý týden velitel zásahu plk. Jaromír Tkadleček informoval starosty okolních obcí o aktuálním dětí a výhledu prací na příští měsíce, přičemž další setkání proběhne koncem měsíce září.

 

V případě, že nedojede k mimořádné události a počasí bude příznivé, je předpoklad, že v prosinci letošního roku práce ve vrbětickém areálu skončí.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA