Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Moderní bydlení pro seniory vzniká v Kateřinicích

date_range 06.Led, 2022 featured_play_list
arrow_drop_up Video spustíte níže

Moderní bydlení pro seniory se dokončuje ve zhruba tisícihlavé valašské obci Kateřinice. Objekt vzniká na místě bývalého areálu zemědělského družstva ze sedmdesátých let ve střední části obce.

 

Jednopodlažní dům je navržen na půdoryse obdélníka s vnitřním atriem, kde jednotlivá křídla jsou propojena venkovním loubím otevřeným do společné pobytové zahrady v atriu. Tento prostor je volným přepisem klášterního dvora, respektive staré římské zahrady, jako místa k pobytu, potkávání a odpočinku v chráněném prostoru. Tři obytná křídla s celkem třinácti byty o velikosti 2 + kk s vlastními předzahrádkami jsou kryta plochou střechou.

 

Vizualizace projektu od knesl kynčl architekti s.r.o.

 

Severovýchodní křídlo přiléhající k hlavní silnici obsahuje veškeré společné prostory domu (recepce, společenská místnost, jež může zároveň sloužit setkávání důchodců z celých Kateřinic, jídelna s malou kuchyní, technická místnost) a je ukončeno sedlovou střechou, čímž odkazuje k tradiční archetypální formě stavení. Pro umocnění lokálního charakteru je stavba z velké části pokryta dřevěným obkladem.

 

Video: obec Kateřinice

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA