Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vít Slováček jubilejním pětistým dárcem krve

date_range 26.Úno, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Programátor CNC strojů Vít Slováček z Francovy Lhoty se stal jubilejním pětistým dobrovolným dárcem krve v roce 2018 ve Vsetínské nemocnici. Pogratulovat a poděkovat mu přišla vrchní sestra hematologicko-transfuzního oddělení Marie Kašparová.

Devětadvacetiletý Vít Slováček daruje krev necelý rok, na odběru byl počtvrté. „Přemýšlel jsem o dárcovství krve už dávno. Měl jsem úraz, hodně lidí mi pomohlo. Tak jsem se pokusil pomoci druhým i já," vysvětlil pětistý dárce.

 Programátor CNC strojů Vít Slováček z Francovy Lhoty se stal jubilejním pětistým dobrovolným
dárcem krve v roce 2018 ve Vsetínské nemocnici

„Oceňujeme, že k nám přicházejí mladí dárci, protože registr stárne a je ho zapotřebí omlazovat. Proto spolupracujeme se školami v regionu a podporujeme společné dárcovství krve," doplnila Marie Kašparová.

Dárcovstvím krve pomáhá zachraňovat lidské zdraví a životy. Krev hraje stále v medicíně nezastupitelnou roli. Nelze ji uměle vyrobit. Je jí potřeba při léčbě popálenin a dalších úrazů, operacích (zejména plicních, ortopedických, gynekologických, komplikovaných porodech, transplantacích) a další léčbě. Ve Vsetínské nemocnici jsou odběry takzvané plné krve vždy ve středu, objednat se je předem zapotřebí na telefonním čísle 571 818 605.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA