Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vsetín omezí nevytížené spoje městské hromadné dopravy

date_range 18.Led, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Autobus MHD Vsetín

Důsledky energetické krize citelně dopadají také na provoz městské hromadné dopravy (MHD) ve Vsetíně. Náklady s ní spojené v posledních měsících významně vzrostly a obdobný scénář lze očekávat i v nadcházejícím období. Radnice proto z důvodu úsporných opatření přistoupila k omezení nevytížených spojů, a to s účinností od 15. ledna.

 

„Současná doba nutí každého z nás hledat možnosti úspor. Šetřit musí i město. V případě městské hromadné dopravy se náklady na provoz v posledních měsících zvýšily v řádu milionů a my na to musíme reagovat. Zdražit jízdné tak, aby se nárůst nákladů podařilo pokrýt, je nemožné. To by lidé nezaplatili. Rozhodli jsme se proto zrušit spoje, které jezdí téměř prázdné,“ prohlásil starosta Jiří Čunek (KDU-ČSL).

 

Náklady vzrostly v řádu milionů korun

 

Pro rok 2022 objednalo město Vsetín u dopravce Z-Group bus MHD v rozsahu 682 tisíc najetých kilometrů. Při kalkulaci se počítalo s celkovými provozními náklady téměř 37 milionů korun a výběrem jízdného přesahujícím 8 milionů korun. Očekávanou ztrátu ve výši necelých 29 milionů mělo krýt město ze svého rozpočtu. „Na podzim roku 2022 ale dopravce oznámil, že v důsledku inflace a zvýšení cen stlačeného zemního plynu, který je používán pro pohon autobusů obsluhujících vsetínskou MHD, dojde k nárůstu nákladů v řádu milionů korun,“ doplnil vedoucí odboru správy majetku, investic a strategického rozvoje radnice Dalibor Sedláček s tím, že konečná výše nákladů na provoz MHD v roce 2022 bude známa až v březnu 2023.

 

Protože však ani výhled pro rok 2023 není příznivý, rozhodlo město v rámci úsporných opatření o redukci objednávky najetých kilometrů na 540 tisíc za rok. Takto upravené jízdní řády vešly v platnost 15. ledna.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA