Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vsetín zvažuje výstavbu sportovního centra

date_range 28.Lis, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 

Centrum zdraví a sportu s víceúčelovou halou pro raketové a míčové sporty včetně zázemí pro relaxační a rehabilitační služby a krytého parkoviště by mohlo vzniknout v blízkosti vsetínské polikliniky. Záměrem se zabývali na svém posledním zasedání vsetínští radní.

S projektem přišel Karel Kostka, majitel stejnojmenné školy, který chce na jeho realizaci využít evropských fondů. „Vsetínské školy, ale ani veřejnost zde nemají dlouhodobě dostatečné kapacity pro výuku tělesné výchovy. Toto centrum by nabídlo tři tělocvičné halové prostory a navíc zázemí pro fitness, wellness a půjčovny sportovního materiálu pro další sporty," nastínil záměr Karel Kostka. Díky jeho realizaci by navíc podle něj došlo k mírnému navýšení parkovacích míst v dané lokalitě, odhlučnění polikliniky, propojení ambulantní léčby s možností rehabilitace a aktivního pohybu, ale také urbanistickému dotvoření Smetanovy ulice, která ztratila demolicí pavlačového domu předmostí. „Záměr byl projednán s vedením vsetínské nemocnice a získal jeho podporu," poznamenal Kostka.

 

Stavba areálu by podle něj byla plně v jeho režii, měla by však být realizována na krajských a městských pozemcích. Proto byli se záměrem seznámeni vsetínští radní. Ti jsou mu nakloněni. „Realizace záměru by bezesporu přispěla ke zkvalitnění podmínek pro sportovní aktivity ve městě, navíc je projekt v souladu s nově pořizovaným územním plánem a dalšími strategickými dokumenty včetně Koncepce rozvoje sportu a Integrovaného plánu rozvoje města," uvedla starostka Květoslava Othová a dodala: „Samozřejmě musí být ještě vydiskutován v návaznosti na plánované investice včetně dopravní infrastruktury," poznamenala starostka s tím ale, že o prodeji pozemků a podmínkách prodeje budou rozhodovat zastupitelé města.

Projekt se zamlouvá i zástupcům škol. „Pokud by toto sportoviště mohly využívat i střední školy, bezesporu by to přivítaly. Jeho poloha je ideální pro gymnázium, zdravotní školu i průmyslovku, které jsou dosud závislé jen na Sokolovně a sportovní hale Na Lapači," uvedl radní a zástupce ředitele gymnázia Jan Vychopeň.
Pro stavbu centra je však potřeba získat nejen podporu města, ale i Zlínského kraje a především uspět se žádostí o evropské dotace. „Pokud se nám to podaří, stavba by mohla být realizována během dvou let od vyřízení všech potřebných dokumentů," dodal Kostka.

Představitelé města tak byli seznámeni v krátké době již s druhým projektem víceúčelové sportovní haly. První z nich jim nedávno představilo Družstvo Sokolovny a TJ MEZ, které by rády vybudovaly víceúčelovou sportovní halu v areálu stávajícího sportovního stadionu na Ohradě výměnou za pozemky na stavbu dalšího hypermarketu. Tento záměr je ale zatím v rozporu s územním plánem města, o jehož změně mohou rozhodnout opět jen zastupitelé.

Eva Stejskalová

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA