Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

„Výhodně“ investovala. Přišla o svoje i půjčené peníze

date_range 23.Kvě, 2024 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv redakce

ZLÍNSKO: O více než jeden milion korun přišla dvaašedesátiletá žena při „výhodných investicích“. Asi polovinu peněz měla naspořenou, nicméně si pro tuto příležitost vzala také půjčku ve výši 650 tisíc korun.

 

Za podvod, neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací a za neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí pachateli v případě jeho vypátrání a odsouzení trest odnětí svobody až na osm let.

 

„V únoru našla ženu na internetu reklamu na možnost investování, zavolala proto na uvedené telefonní číslo, kde jí oznámili, že se může zaregistrovat a během pár hodin jí zavolali zpět. Při registraci žena poslala kopii svého občanského průkazu, platební karty, cestovního pasu, výpisu z bankovního účtu a dokonce si musela zapnout webkameru. Podvodníci tak měli k dispozici veškeré potřebné dokumenty a dokonce i její tvář,“ popsala mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

 

Podvodník je velmi zkušený manipulátor

 

Po registraci zaplatila žena první platbu ve výši 350 EUR a do počítače si nechala nainstalovat program pro vzdálený přístup. Poté podle instrukcí na telefonu zasílala jednotlivé platby od 5 tisíc do 40 tisíc, celkově poslala více než 200 tisíc korun. Po dvou měsících jí zavolal muž z jiné společnosti, který ženě vysvětlil, že společnost, s níž komunikovala, je podvodná a on jí pomůže získat její peníze zpět. K tomu ovšem potřeboval, aby žena převedla další peníze na jejich účet. Byl to zřejmě velmi zkušený manipulátor, protože přiměl ženu, aby převedla na daný účet ve 24 platbách více než 1 milion korun, a to v průběhu pouhých 12 dnů!

 

Od února do května žena přišla bezmála o 1 400 000 korun.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA