Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vyšetřování otrávené Bečvy nekončí. Posudek má odklad

date_range 23.Pro, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv HZS

Veřejností dlouho očekávaný znalecký posudek, který měl konečně vnést světlo do vyšetřování ekologické katastrofy na Bečvě, se odkládá na neurčito.

 

Šetření případu je ve stadiu prověřování a zabývají se jím stále kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality ve Vsetíně. V neděli 20. prosince 2020 uplynula lhůta na vypracování znaleckého posudku.

 

„Avizovali jsme, že znalec má právo požádat o prodloužení lhůty k vyhotovení znaleckého posudku z objektivních důvodů. Tak se v minulých dnech stalo a z toho vyplývá, že znalecké zkoumání dále probíhá. V rámci prověřování kriminalisté prováděli několik dalších úkonů trestního řízení, které jsou důležité pro dokazování a je nutné i tyto podrobit znaleckému zkoumání. Prověřují se také stále přibývající podněty z řad novinářů i veřejnosti, kterými se kriminalisté musí zabývat a nemohou je podcenit,“ uvedla mluvčí policistů Lenka Javorková.

 

Podle policie v tuto chvíli nelze odhadovat, kolik času bude vyžadovat znalec na zpracování materiálů. Zákon lhůtu na zpracování znaleckého posudku nestanoví, znalec ji obvykle stanoví sám podle rozsahu zpracovávaných údajů.

 

„Vyšetřování ekologické havárie na Bečvě, které se táhne už čtvrt roku zatím nikam nevede. U značné části veřejnosti vzbuzuje nedůvěru a nedivím se, že někteří za ním spatřují i záměrné utajování důkazů a korupční jednání. Proto jsme i my minulý týden předali ministru Brabcovi výzvu a vyzvali ho, aby nám odpověděl na dotazy, které zatím zůstávají bez odpovědi,“ podotkl Kamil Repeš z neziskové organizace Arnika.

 

Policie jednoznačně odmítla, že by Ministerstvu životního prostředí, České inspekci životního prostředí nebo dalším odpovědným institucím dala informační embargo na zveřejnění informací o odebraných vzorcích a naměřených hodnotách.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA