Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vznikající kaple svatého Ducha u cyklostezky potřebuje střechu

date_range 20.Srp, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Současný stav a vizualizace nové kaple

Tahák pro turisty, místo romantických svateb i duchovního zklidnění. To vše může Slavičín získat výstavbou kaple v Hrádku u cyklostezky, kterou iniciují někteří slavičínští farníci.

 

Z peněžních darů se doposud podařilo zafinancovat hrubou stavbu, jež je momentálně připravena na osazení střechy. Na budování se podílelo mnoho brigádníků, kteří pracovali bez nároku na odměnu. „Velký prostor kaple je otevřen a tedy vystaven nepřízni povětrnostních podmínek. V současné době probíhá sbírka na zhotovení střechy,“ informovala členka spolku pro výstavbu kaple Vlasta Mudráková. Podle ní bude konstrukce střechy zhotovena náročnou technikou z lepených vazníků. „Svým poměrně složitým tvarem bude krásně zapadat do okolní krajiny,“ upřesnila.

 

Bohužel předběžný propočet na zhotovení střechy včetně krytiny, izolace a klempířských prací ukázal, že je potřeba ještě sehnat dva miliony korun. „Práce nelze zadávat etapově, zakázka musí být kompletní. Snažíme se zajistit finanční prostředky pomocí sbírky, která je v podstatě základem pro pokračování dalších prací,“ řekla členka sdružení s tím, že stavba je odkázána na podporu věřících občanů  našeho regionu i mimo něj, dále města, kraje, firem a  soukromých podnikatelů.

 

 

„Do projektu jsme se pouštěli s vírou a nadšením, že dílo bude sloužit všem, kteří zde v kapli naleznou tolik potřebné zklidnění. Prostor u cyklostezky skýtá pěkné zastavení pro bruslaře a cyklisty, kteří se mohou vydat cyklotrasou přes Šanov až na Slovensko a okruhem zpět na Luhačovice. Rodiče s dětmi a zejména senioři pak mohou spojit vycházku na dětské hřiště a posilovací koutek s posezením u kaple,“ vyjmenovala výhody umístění v Hrádku Vlasta Mudráková.

 

Číslo sbírkového účtu (povoleno KUSP Zlín) 245743398/0300, v.s.:  r.č. nebo IČO, z důvodu uplatnění příspěvku pro odpočet z daně.

 

„Velmi bychom si vážili podpory našeho záměru prostřednictvím finančních příspěvků na sbírkový účet nebo hotovostí do pokladny sdružení přes některého z našich členů, abychom mohli v nejbližších letech uskutečnit náš náročný záměr. Je také možné zřídit trvalý příkaz na měsíční příspěvek, který by byl pro nás rovněž vyjádřením podpory,“ doplnila Mudráková.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA