Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Z hořícího domu hasiči zachránili mladého muže

date_range 27.Lis, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Požár v domě ve Vizovicích. Foto: HZS

Oči pro pláč zůstaly v sobotu odpoledne majitelce domu ve Vizovicích, které začalo hořet v obývacím pokoji. Během krátké chvíle byl ve spodní části domu štiplavý kouř, který se postupně dostal i do horního patra. Tam se nacházela žena se synem. Ta si kouře všimla a stihla ještě vyběhnout z domu ven. Syn to ale už nestihl, uvízl v domě.

 

„Díky kouři nebylo uvnitř domu vidět ani na krok. Zavřel se v pokoji v horním patře a zavolal hasiče. Jako první přijeli místní dobrovolní hasiči z Vizovic, kteří mladého muže zachránili pomocí žebříku. I tak skončil muž v péči posádky zdravotnické záchranné služby z důvodu nadýchání zplodin. Hasiči zachránili z domu i kočku, kterou vynesli ven do bezpečí. Pes, nacházející se v obývacím pokoji, nepřežil,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

V obývacím pokoji začala hořet zaplá sušička ovoce

 

Na místo požáru byli vysláni také profesionální hasiči ze Zlína a dobrovolná jednotka ze Zádveřic, kteří během krátké chvíle měli požár pod kontrolou. Zároveň odvětrávali dům pomocí přetlakové ventilace.

Požár v domě ve Vizovicích. Foto: HZS

Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů. „Šetřením potvrdil, že k požáru došlo díky technické závadě na sušičce ovoce. Škodu předběžně vyčíslil na 400 tisíc korun. Díky rychlému zásahu hasičů byl uchráněn majetek v hodnotě 3 milionů korun,“ uvedla mluvčí hasičů.

 

Poté co velitel zásahu vyhlásil likvidaci požáru, byl dům předán zpět majitelce. Na dohlídku na místě do pozdních nočních hodin zůstali místní dobrovolní hasiči.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA