Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Záchranáři převzali zmodernizované prostory

date_range 30.Zář, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje bude ve Valašských Kloboukách od října užívat zrekonstruovanou výjezdovou základnu. Prostory v přízemí domu s pečovatelskou službou v ulici U Náhonu prošly stavebními úpravami, které zajistily zlepšení hygienicko-epidemiologických podmínek stanice, ale rovněž celkového komfortu zázemí pro sloužící záchranáře. Hodnota investice činí 1,72 milionu korun a více než 85% z ní dotoval Zlínský kraj, ostatní finance putovaly z městského rozpočtu. Slavnostní otevření proběhlo v pátek 30. září.

„Město Valašské Klobouky zafixovalo Zdravotnické záchranné službě Zlínského kraje nájemní smlouvu na prostory výjezdové základny na dobu 25 let, což považuji za významný stabilizační prvek a garanci dostupnosti bezodkladné zdravotní péče v regionu," vyjádřila starostka Eliška Olšáková.

Slavnostní otevření proběhlo v pátek 30. září 2016                  foto: MěÚ Valašské Klobouky

Podle ředitele Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Josefa Valenty má nyní kraj optimální pokrytí svého území výjezdovými základnami, a tak je pacientům poskytována kvalitní přednemocniční neodkladná péče v řádných dojezdových dobách, ovšem mnohdy i v časech podstatně kratších.

Valašskokloboucká výjezdová základna vyhovuje současným standardům zdravotnické záchranné služby, jak jsou uplatňovány v celém Zlínském kraji. Díky kompletní rekonstrukci má nové elektroinstalace, vzduchotechniku, vytápění i zdravotechniku, prostory dostaly nové podlahy, omítky i malby. Zlepšilo se rovněž zázemí pro personál, který má k dispozici kuchyňku, šatny i sociální zařízení, dále kancelář a archiv. V garáži byla instalována nová automatická vrata a upraveny byly i prostory pro desinfekci a skladování léků a zdravotnického materiálu. Základna má vlastní záložní zdroj elektrické energie pro případ nouzového stavu.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA