Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Žáci adoptovali na dálku indickou dívku

date_range 26.Čvn, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Žáci Základní školy ve Valašských Kloboukách uskutečnili adopci na dálku, na niž před dvěma měsíci sbírali peníze prostřednictvím prodeje vlastnoručně vyrobených produktů a dárků. Díky jejich dobročinnému smýšlení získá vzdělání a lepší životní podmínky jedenáctiletá indická dívka Bhagyashree Gavadi, která žije v tamní chudé vesnici Kumta. Roční příspěvek ve výší 5 tisíc korun děvčeti zajistí vzdělání, školní uniformu i různé pomůcky do vyučování a potřebnou lékařskou péči. Žáci třídy 6.A, která pomoc na dálku iniciovala, už si s Bhagyashree vyměnili první dopis a fotografie.

„Při organizaci adopce jsme měli požadavek, aby naši pomoc dostalo dítě, které ji skutečně akutně potřebuje. Arcidiecézní charita Praha, přes niž je dálková adopce zabezpečena, nám vybrala právě Bhagyashree. Dívence zemřela matka a teď se o ni stará teta, u které také chodí do školy. Rodina je chudá, nemá vlastní dům ani žádný majetek. Otcovo zaměstnání je sezónní a v období dešťů těžko shání práci, přesto by si pro dceru přál dobré vzdělání. Snem dívky je stát se učitelkou, a tak věříme, že jí k němu svým příspěvkem můžeme pomoci," pověděla o podporovaném indickém děvčeti třídní učitelka Věra Vyoralová.

 

Adoptovaná indická dívka Bhagyashree

 
Bhagyashree nyní navštěvuje šestou třídu tamní základní školy. Ihned po zorganizování adopce na dálku poslala svým českým podporovatelům fotografii a srdečný dopis, ve kterém mimo jiné píše: „Moc ráda bych Vám poděkovala za Vaše rozhodnutí umožnit mi vzdělání. Také můj otec je Vám moc vděčný. Za Vaši podporu mi byly uhrazeny školní poplatky a získala jsem uniformu, batoh, deštník a zápisníky." Dále se zmiňuje o prázdninách, které v dubnu a květnu trávila u své babičky. Nový školní rok, který už je finančně podporován z adopce, pro ni začal 1. června. „Naše třída jí na oplátku poslala svou školní fotku a několik snímků Valašských Klobouk. Jiné dárky nejsou charitou doporučovány, aby mezi chudými indickými dětmi nedělaly rozdíly," dodala učitelka.

Adopci na dálku mohli žáci šesté třídy uskutečnit díky výtěžku dobročinné akce, kterou zorganizovali za podpory dětí z celé školy. Ty vyráběly a tvořily nejrůznější rukodělné ozdoby, dárky, obrázky či talismany a jejich prodejem bylo na uskutečnění adopce získáno celkem 13 500 korun. Dívka Bhagyashree tak bude mít zabezpečeny podmínky nejen na tento školní rok, ale i na další ročníky studia.

 
Lenka Zvonková
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA