Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Zásahová jednotka u zadržení obchodníků s drogami v Luhačovicích

date_range 04.Úno, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv redakce

Krajští kriminalisté zadrželi uplynulý týden v Luhačovicích tři cizince, kteří u nás ve velkém nakupovali marihuanu a vyváželi ji mimo Českou republiku, převážně do své země. Při zadržení kriminalisté zajistili v bytě téměř deset kilo marihuany a velkou finanční hotovost. Dva z mužů jsou stíhání vazebně.

 

Kriminalisté v průběhu prověřování trestné činnosti trojice mužů zjistili, že by mohli být cizinci ozbrojeni. „S ohledem na toto zjištění, a vzhledem k trestní minulosti mužů, povolali krajští kriminalisté k zadržení podezřelých zásahovou jednotku z Jihomoravského kraje. Dva muže pak zadrželi policisté v bytě v Luhačovicích a jednoho ve firmě, kde pracuje. Při domovní prohlídce zajistili téměř deset kilo marihuany připravené k distribuci a finanční hotovost v řádech stovek tisíců korun,“ uvedla mluvčí policistů Lenka Javorková.

Marihuana zadržená v Luhačovicích, foto: PČR

Organizovaná skupina cizinců, občanů Evropské unie, nakupovala marihuanu ve velkém z více zdrojů na území naší republiky a pravidelně ji vyvážela mimo Českou republiku, především do své rodné země, kde drogu dále distribuovala. „Trojice cizinců takto s drogou obchodovala více jak půl roku. Činnost této organizované skupiny, která působila na území více států, byla velmi sofistikovaná. Cizinci se při svých aktivitách a pohybu snažili být maximálně opatrní, marihuanu převáželi ve vozidlech, kde měli zřízeny prostory pro skryté převážení drogy,“ upřesnila Lenka Javorková.

 

Cizince ve věku 35, 39 a 48 let vyšetřovatel minulý týden obvinil ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který jim v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od 10 do 18 let. Dva obvinění byli ve své zemi v minulosti trestáni za loupeže, útok na veřejného činitele, podvody, padělání dokladů a také obchodování s drogami. Vyšetřovatel podal podnět na návrh na vzetí do vazby dvou cizinců, který soudce akceptoval. Jeden z obviněných je stíhán na svobodě. Krajští kriminalisté na případu nadále pracují.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA