Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Zastupitelé města chtějí další omezení her

date_range 27.Kvě, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Problematika výherních hracích přístrojů na území města Vsetína byla předmětem posledního jednání vsetínských zastupitelů. Jak jsme již informovali, občanské sdružení Občané proti závislostem totiž zaslalo zastupitelům města návrh na rozšíření stávající obecně závazné vyhlášky města o provozování výherních hracích přístrojů, která by dále omezila výherní hrací přístroje na území města. Zastupitelé se shodli, že chtějí na území města co nejvíce omezit automaty a další sázkové hry.

Občanské sdružení požadovalo, aby byla stanovena veřejná místa, kde bude provozování výherních hracích přístrojů povoleno. Navrhují přitom dvě lokality – ulici 4. května a Zbrojováckou ulici v Jasenicích. „V těchto lokalitách je vyloučeno riziko narušení veřejného pořádku, jsou mimo obytné zóny a sídliště, mimo trasy školní mládeže do škol, mimo centrum města a mimo frekventovaná místa s obchodními zónami," vysvětlují svůj návrh členové občanského sdružení v dopise adresovaném zastupitelům města. Zónové vymezení míst s výherními hracími přístroji má navíc podle nich výhodu v podstatně snadnější a efektivnější prevenci a kontrole.

 
Zastupitelé návrh občanského sdružení vzali na vědomí a ustanovili komisi složenou z pracovníků městského úřadu, městské policie, právníků, členů sdružení Občané proti závislostem a komise prevence kriminality, která připraví takový návrh vyhlášky, jež bude v souladu s novým loterijním zákonem a maximálně omezí provozování sázkových her na území města. „Stávající právní úprava totiž neumožňuje obcím regulovat videoloterijní terminály a jiné sázkové hry. Takže v lokalitách, kde sice bylo provozování výherních hracích automatů zakázáno, rostou jako houby po dešti videoloterijní terminály, které povoluje ministerstvo financí," vysvětlila starostka Květoslava Othová.

To by ale novela loterijního zákona, která by měla vejít v platnost v polovině letošního roku, měla změnit. „Zákon sice nevyřeší všechny problémy, protože v takové podobě schválen nebyl, v každém případě bychom ale měli hledat cestu, jak ve městě co nejvíce omezit automaty a jiné sázkové hry," vyjádřil se senátor a zastupitel Jiří Čunek.

Vyhláška o provozování výherních hracích automatů platí ve Vsetíně od poloviny loňského roku. Její dopady nejlépe vyjadřuje následující statistika. Zatímco v prvním pololetí roku 2009 bylo ve Vsetíně 235 automatů, v současné době jich zde sice funguje pouze 94, ovšem v šestnácti provozovnách, v nichž bylo užívání automatů na základě vyhlášky zamítnuto, nyní podnikatelé spustili celkem 108 videoloterijních terminálů a čtyři rulety.

Eva Stejskalová

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA