Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Zažij město jinak. Den bez aut ve Valašských Kloboukách

date_range 13.Zář, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační obrázek

Dolní část Masarykova náměstí se na jeden den promění. Během Dne bez aut, jak sám název napovídá, bude mít zmíněný veřejný prostor namísto dopravního ruchu jinou náplň. Z autobusového nádraží se stane místo setkávání, tak aby si mohli tuto část městského centra užít všichni obyvatelé. Přestěhuje se sem Klobucký hospodářský trh, lidé tu budou moci poobědvat, vyzkoušet si kola a koloběžky nebo simulátor nárazu a podívat se na ukázku udržitelné módy. Akce se chystá na pátek 16. září a konat se bude od 8 do 14 hodin.

 

„Den bez aut by také mohl nést podtitul Zažij město jinak. Jeho cílem je ukázat frekventovaný veřejný prostor na Masarykově náměstí z jiné perspektivy, jako klidovou zónu pro pěší. Veřejnost sem pozveme k návštěvě farmářského trhu, na oběd i kávu pod širým nebem a na ukázky trendů v cyklovybavení,“ představil akci Karel Ptáček, místostarosta města Valašské Klobouky. „Svoji premiéru v Kloboukách bude mít firma AZUB Bike, která předvede svá speciální lehokola. Tyto stroje nejsou na cyklostezkách úplně běžné a na Dni bez aut je bude možné vidět zblízka,“ dodal. O občerstvení na akci se postará restaurace Beseda a pojízdná kavárna U nás kafe. Fenomén pomalé a udržitelné módy představí značka Ex Privata Industria.

 

Autobusové spoje budou mít v tento den přesměrování na diagonálu, kde budou pro cestující připraveny provizorní autobusové zastávky s jízdními řády.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA