Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Valašských Kloboukách zazněly písně Karla Kryla

date_range 18.Lis, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up V Kloboukách se slavilo výročí Sametové revoluce, foto: Lenka Zvonková

Na události spojené se Sametovou revolucí, osobnost Václava Havla i realitu každodenního života za socialismu zavzpomínali v pátek účastníci akce 30 let svobody. Zazněly písně Karla Kryla i Modlitba pro Martu, zazářily desítky svíček a vytanul nespočet vzpomínek. Ty vyvolaly mimo jiné výstavy fotografií, dobových předmětů či retro obalů v prostorách Besedy. Před publikem také opět stanula kapela Lux, která byla před třemi desítkami let hvězdou zdejší hudební scény.

 

Fotogalerie ZDE.

 

„Při setkání jsme si připomenuli okamžiky, které náš národ před třiceti lety prožil a které mu otevřely cestu ke svobodě a demokracii. U kašny jsme mohli rozjímat ve světle svíček a za zvuku kytar a houslí. Na výstavách jsme se rozpomněli na kloboucké dějiny kolem listopadu 1989, ale i na proměny našeho města a nádech každodenního života v socialismu. A za kulturu jako před léty jsme si mohli vyrazit na hudební večer s kapelou Lux, která pro publikum vybrala osvědčené hity,“ uvedla starostka Eliška Olšáková a poděkovala všem návštěvníkům i účinkujícím. V neděli program oslav završilo promítání v kině Svět.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA