Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Zuzka Havlíková vystoupí během Večera lidí dobré vůle

date_range 03.Čvc, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Ve dnech 4. a 5. července ožívá Velehrad tradičními cyrilometodějskými oslavami, kterých se každoročně účastní na 30 tisíc lidí. To je letos nemožné, přesto Dny lidí dobré vůle budou. I když v omezeném režimu – pouze s místenkou jak na benefiční koncert, tak na slavnostní bohoslužbu. Slavnostní benefiční koncert, Večer dobré vůle, pořádaný v sobotu od 20 hodin na zvučeném pódiu velehradského nádvoří, je v letošním roce součástí celostátního happeningu ZUŠ Open.

 

Celý poutní areál bude muset být z důvodu kapacitních opatření uzavřen. Každoroční aktivity pro rodiny ani setkání vozíčkářů se tak letos konat nemohou. Setkání vozíčkářů proběhne na stejném místě avšak o víkendu 10. až 12. července 2020.

 

V přímém přenosu Benefičního koncertu uvidíte i Zuzku Havlíkovou z Vlachovic

 

Benefiční koncert ale budou moci zhlédnout všichni, a to díky přímému přenosu Českou televizí ZDE a Českým rozhlasem. Hudební hostitel Večera lidí dobré vůle Jiří Pavlica s Hradišťanem si na velehradské pódium pozve Miroslava Žbirku, Pěvecký sbor Stojanova gymnázia a také děti základních uměleckých škol. mezi nimi nebude chybět ani nadaná zpěvačka Zuzana Havlíková z Vlachovic, která navštěvuje třídu paní učitelky Radmily Menšíkové na ZUŠ Valašské Klobouky. Nedávno jste ji mohli také vidět na festivalu Pražské jaro 2020.

Velehrad, foto: velehrad.eu

Výtěžek z letošního ročníku poputuje na pomoc lidem, kteří kvůli koronavirové pandemii přišli o peníze nutné k zajištění základních životních potřeb. Vybrané peníze budou použity na přímou pomoc lidem v nouzi, v kritické životní situaci, dětem a matkám s dětmi, těžce nemocným, lidem bez domova, opuštěným nebo starým lidem. Sbírku organizuje Charita ČR.

 

Během letošních oslav nečekejte na Velehradě žádné atrakce, stánky ani parkovací plochy. „Vzhledem k tomu, že po oba dva dny budeme muset dodržet limit pro počet lidí, kteří se mohou setkat na jednom místě, jsme nuceni odvolat i tradiční kolotoče a stánkový prodej,“ přiblížil Aleš Mergental, starosta obce Velehrad. S tím také souvisí dopravní obslužnost. „Na Velehradě ani na obchvatu Starého Města nebudeme organizovat žádná parkoviště ani kyvadlovou dopravu pro poutníky. Počítáme s tím, že všichni budou respektovat to, že letošní Velehrad bude probíhat především prostřednictvím symbolického propojení,“ doplnil Mergental.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA