Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

21 tisíc putovalo do nejchudších zemí světa

date_range 23.Říj, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Jeden z citátu říká, že kdo je tvůj přítel, to můžeš jen v nouzi a chudobě poznat. Děti z nejchudších zemí světa, ale i staří a nemocní lidé mají opravdové kamarády v kolektivu hornolidečského misijního klubka. Malí, ale i větší členové klubka po celý rok vyrábí různé dekorační předměty, které poté prodávají na misijním jarmarku.

Ten poslední a současně druhý v pořadí se uskutečnil uplynulou neděli (tj. 19. října 2014) v prostorách česko-slovenského betlému. Klubko na něm vybralo více než jedenáct tisíc korun. Kam peníze poputují, nechávají jeho členové na rozhodnutí Papežských misijních děl, jež je oficiální organizací působící na celém světě. „Je to tak lepší, protože my nevíme, kde je v tuto chvíli pomoc nejvíce potřebná," vysvětluje vedoucí misijního klubka v Horní Lidči Patricie Nováková.

 Misijní jarmark 19. října 2014 (foto archiv obce Horní Lideč)

Připravit takový jarmark není vůbec jednoduchá věc a děti na něm pracují i několik měsíců dopředu. Například už během letních prázdnin vytvářely výrobky na jarmark, který byl v neděli. A v tomto období už zhotovují vánoční ozdoby a dekorace, které budou prodávat na vánočním misijním jarmarku. Chystají ho na třetí adventní neděli.

Stejně jako v loňském, tak i v letošním roce, členové misijního klubka zorganizovali tři misijní jarmarky. Nezapomenutelným a pečlivě připraveným byl určitě i ten, který se konal začátkem dubna. Děti tehdy přispěly na pomoc potřebným téměř deseti tisíci korunami.

Misijní jarmark v Horní Lidči není jen o prodeji a výtěžku. Stává se příjemným místem pro setkávání lidí u šálku kávy, čaje nebo koláčů, které s láskou napečou místní maminky a babičky.

Ludmila Brousilová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA