Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

34 nových občánků, 34 vysazených stromů

date_range 18.Kvě, 2017 featured_play_list Aktuality

 

V uplynulých týdnech bylo na veřejných prostranstvích ve Valašských Kloboukách postupně vysazeno 34 stromů, které jsou věnovány novým občánkům města. Dřevinám byla vybrána stanoviště například na zahradě u mateřské školy, v okolí polikliniky a domu s pečovatelskou službou, ale také v centru města nebo v parkové zeleni lemující chodníky pro pěší.

„Každý ze stromů byl opatřen pamětní cedulkou se jménem občánka, na jehož počest byl zasazen, aby se k nim rodina mohla zajít podívat," uvedl místostarosta Martin Janík. „Zájem rodičů novorozených dětí o vlastní pamětní strom však byl tak velký, že jsme nemohli všem zájemcům během letošní jarní výsadby vyhovět. Další stromy vysadíme opět za rok a zvažujeme, že podle návrhů veřejnosti budou věnované celé rodině," vysvětlil a dodal, že nová zeleň občanům příjemní zdejší prostředí a zároveň je vkladem pro budoucí generace.

Nové stromy lemují komunikace v centru Valašských Klobouk           foto: MěÚ Valašské Klobouky

Jarní výsadba je nejen náhradou za pokácené stromy, ale vhodně také doplňuje volné plochy na veřejných místech. „Letos se nám s ohledem na volnou kapacitu i finanční možnosti podařilo zasadit přes tři desítky stromů, přičemž se jednalo se o slivoně, třešně, javory, lípy a několik platanů. V budoucnu bychom chtěli realizovat záměr obecního sadu, kde by se případně otevřela nová možnost, jak vysadit stromy většímu počtu občánků," nastínil Martin Janík. Tradici pamětních stromů město Valašské Klobouky založilo v loňském roce.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA