Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Adventem doprovodí Klobucké adventní trhy

date_range 28.Lis, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Po čtyři adventní neděle se nádvoří i sál Valašskoklobouckého podnikatelského centra stanou dějištěm třetího ročníku Klobuckých adventních trhů. Lidé zde mohou přicházet strávit příjemný čas se svými blízkými, naladit se s cimbálovými muzikami, koupit originální dárky od přítomných řemeslníků, nasát kouzlo vánočních příprav a společně také rozsvěcet adventní svíčky. Každá z neděl bude mít své téma, ta první bude věnována zvykům a obyčejům adventního času na Valašsku.

„Klobucké adventní trhy osloví návštěvníky vlídnou předvánoční atmosférou a jistě také příjemným kulturním programem. Každý týden zde přivítáme šikovné řemeslníky, rozveselí nás muzikanti a přichystáno bude i něco dobrého k občerstvení. Stalo se již tradicí, že v podvečer na nádvoří rozsvěcujeme svíčku na velkém adventním věnci, a nejinak tomu bude i letos," nalákala na trhy Marie Kolajová z městského informačního centra. Kulisu celému dění a zároveň atraktivní podívanou nabídnou dva betlémy, jeden v sále a druhý v infocentru.

Trhy osloví předvánoční atmosférou        foto: MěÚ Valašské Klobouky       fotogalerie z minulého roku

První adventní trh začne v 9 hodin dopoledne řemeslnou částí a odpoledne od 14 hodin připraví doprovodný program. „Budeme vzpomínat na zvyky a obyčeje, které za starých časů dodržovali naši předci. Přivítáme také Mikuláše s čertem a luckami," prozradila Marie Kolajová. Setkání oživí hudbou cimbálovka s primášem Janem Fojtů a doplní jej i výroba originálních vánočních ozdob. K rozsvícení svíčky za doprovodu klobucké scholy Ovečky by mělo dojít po setmění, tedy okolo 16. hodiny.

Druhá neděle adventní se na trhu ponese v duchu kulinářském, bude se totiž vzpomínat na to, co se dříve na Valašsku o Vánocích jedlo. O třetí neděli vystoupí soubor Javorníček ze Štítné a naváže koncert cimbálovky s primášem Janem Fojtů.

Poslední Klobucký adventní trh před vánočními svátky se promění v lidovou soutěž hodnotící cukrářské umění našich hospodyněk, ochutnávat a posuzovat se totiž budou druhy vánočního cukroví. Celý den budou zpívat finalisté soutěže Klobucký skřivánek a zároveň vystoupí cimbálové muziky menších i větších dětí z Klobučánku.

„Srdečně zveme k návštěvě Klobuckých adventních trhů a věříme, že budou pro všechny příjemně stráveným časem a příležitostí k naladění na Vánoce," pozval Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky, které na pořádání adventních trhů spolupracuje i s Valašskoklobouckým podnikatelským centrem.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi