Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Adventní čas zpříjemní koncerty

date_range 30.Lis, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Z koncertu orchestru Grande Moravia, foto: grandemoravia.cz

Nadcházející adventní období se ve Valašských Kloboukách ponese v příjemné atmosféře kulturních zážitků. Lidé se mohou už o první prosincové neděli těšit na požehnání velkého adventního věnce, po kterém bude následovat koncert v pastoračním domě. Další týden už bude lákat vánoční koncert orchestru Grande Moravia a chybět nebude ani rozsvícení vánočního stromu města a Valašský mikulášský jarmek, který sám o sobě nabízí mnoho kulturních zážitků. Poté se bude chystat adventní koncert pro housle a klavír, vánoční koncert Anny K. a také tradiční Vánoce s Valaškou. K návštěvě bohatého programu srdečně zveme.

 

„Předvánoční čas bude letos ve Valašských Kloboukách plný kulturních pozvánek. O první adventní neděli, která připadá na 1. prosince, si nenechte v 16 hodin ujít požehnání adventního věnce na nádvoří podnikatelského centra. Při rozsvícení první svíce také zazpívá kloboucká schola. Od 16.15 hodin pak přijměte pozvání do pastoračního domu na adventní koncert pěveckého sboru gymnázia a hudebního tria ve složení Ivana Kovalčíková, Karolína Zívalíková a Radana Beláková,“ uvedl Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky.

 

V úterý 3. prosince v 18 hodin vystoupí v kulturním domě Klobučan orchestr Grande Moravia Ladislava Pavluše s koncertním programem Tak jsou tady Vánoce. „Čeká nás sváteční koncert plný nádherných vánočních skladeb, ale také muzikálových melodií a světových evergreenů. Orchestr Grande Moravia jako jediný nahrál desku krásných lidových písní s Karlem Gottem,“ nalákal Jaroslav Baloušek. Vstupenky jsou v předprodeji v infocentru.

 

Další hudební zážitek by si lidé neměli nechat ujít v úterý 10. prosince, kdy se v sále základní umělecké školy v premiéře rozezní nové koncertní křídlo. Adventní melodie zahraje japonská klavíristka a zpěvačka Hiroko Matsumoto v doprovodu českého houslisty Tomáše Macha. Nevšední hudební spojení si budou moci posluchači vychutnat od 18 hodin.

 

V pondělí 16. prosince od 19 hodin bude sál kulturního domu Klobučan patřit Anně K. „Přední česká zpěvačka a držitelka 5 hudebních ocenění Anděl zdejšímu publiku přiveze část svého předvánočního akustického turné. Určitě půjde o výjimečný zážitek,“ poznamenal Jaroslav Baloušek a dodal, že vstupenky je ještě možné zajistit v předprodeji.

 

Jen pár dnů před Vánoci se mohou lidé přijít naladit na sváteční notu na tradičním koncertě dechové hudby Valaška. Kapela si připraví koledy, vánoční písně i slavnostní melodie. Koncert Vánoce s Valaškou se koná ve čtvrtek 19. prosince od 19 hodin v kulturním domě Klobučan, vstupenky jsou k dostání opět v infocentru.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA