Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Adventní trhy: Vánoční ozdoby i dekorace

date_range 27.Lis, 2013 featured_play_list Aktuality

 

V neděli 1. prosince rozsvítíme první svíčku na adventním věnci nejen v našich rodinách, ale také na netradičním adventním věnci města Valašské Klobouky. Tento symbol přípravy na vánoční svátky bude součástí Klobouckých adventních trhů, které se budou konat ve Valašskoklobouckém podnikatelském centru o každé ze čtyř nedělí. První trhy nabídnou podívanou na řemesla, betlémy, staré fotografie i na výrobu adventních dekorací a vánočních ozdob.

„Protože je pro většinu z nás advent výjimečným a silným obdobím přípravy na Vánoce, snažíme se jeho prožívání zpříjemnit různými dekoracemi, věnci a výzdobou. Proto jsme této tématice věnovali také první Kloboucké adventní trhy. Návštěvníci se budou moci inspirovat prací floristek a podívat se na ruční zdobení baněk i výrobu slaměných ozdob. Děti pozveme k zapojení do společné tvorby velkého betlému," sdělila k programu Marie Kolajová z městského informačního centra.

ilustrační foto MěÚ Valašské Klobouky

Už v 9 hodin se na nádvoří podnikatelského centra rozprostře řemeslný trh, který lidem nabídne keramiku, šperky, vánoční bytové dekorace, betlémy, věnce a vazby, figurky z kukuřičného šustí, ale také ručně vyráběná vánoční přání a mýdla nebo originální andělky. „Pracovat tu bude kovář i řezbář a po obědě bude k dobré pohodě hrát cimbálová muzika Bača z Valašského Meziříčí," prozradila Marie Kolajová. Chybět nebude stylové občerstvení jako horký punč a medovina, kyselice, guláš, sýry či brambůrky od farmáře.

V sále bude už od rána k vidění výstava zajímavých betlémů a starých fotografií z historie Valašských Klobouk. Po poledni se prostor promění ve floristickou dílnu a předvádět se zde bude výroba adventních a vánočních dekorací. V 16 hodin pak stane v hlavní roli nedělního programu adventní věnec města. Požehnat jej přijde otec Karel Janíček, který se také společně se scholou Ovečky ujme rozsvícení první svíčky.

Lenka Zvonková 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA