Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Adventní trhy vyvrcholí přehlídkou cukroví

date_range 20.Pro, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Čtvrtá neděle adventní a s ní i poslední Kloboucké adventní trhy se blíží. Vedle nabídky rukodělného zboží a ukázek řemesel chystají také příjemný program, který prostřednictvím lákavých vůní a chutí všechny naladí na nadcházející vánoční svátky. Hlavním tématem a vrcholem seriálu adventních trhů totiž bude soutěž o nejlepší vánoční cukroví. Role poroty připadne samotným návštěvníkům, kteří budou ochutnávat a hodnotit desítky druhů cukroví od hospodyněk z celého regionu. Trhy začnou v neděli 22. prosince v 9 hodin ve Valašskoklobouckém podnikatelském centru, přehlídka sladkého pečiva pak v sále od 14 hodin.

„Kloboucké adventní trhy jdou do finále a chtějí lidem zprostředkovat krásnou atmosféru vrcholících vánočních příprav. Už za pár dní tu máme svátky, a tak to jistě v každé domácnosti voní vanilkovými rohlíčky nebo jinými oblíbenými druhy. A v neděli to právě tak zavoní na Klobouckých adventních trzích. Návštěvníci tu budou moci ohodnotit cukroví a odnést si i nové recepty," pozval Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky. Trhy jsou podle něj příležitostí k zastavení ve všedním shonu, k prožití příjemných chvil s blízkými a k načerpání vánoční nálady.

Klobucké adventní trhy   foto Brigita Olivová

Už od rána bude na trhu na nádvoří centra vyhrávat cimbálová muzika Klobučánek. K zakoupení budou řezbované výrobky, keramika, valašské papuče, vizovické pečivo, hračky, vánoční baňky a mnohé další. V sále návštěvníky potěší výstava betlémů a také historických fotek města.

Šňůra Klobouckých adventních trhů se završí v 16 hodin, kdy se rozsvítí poslední svíce na velkém adventním věnci. Slavnostní okamžik opět doprovodí zpěvem děti ze scholy Ovečky. „Věříme, že si návštěvníci z každých trhů odnesli nejen pěkné výrobky a inspiraci, ale hlavně tu pravou vánoční pohodu. Celý tým pořadatelů přeje všem krásné Vánoce a těší se, že se příští rok budeme setkávat při druhém ročníku Klobouckých adventních trhů," uzavřel Karel Šoman, ředitel Valašskoklobouckého podnikatelského centra.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA