Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Aleš Ptáček zve v sobotu všechny do Lipiny

date_range 28.Čvc, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Rodák z Lipiny u Valašských Klobouk Mgr. Aleš Ptáček žije s rodinou ve Slavičíně, kde učí na základní škole Vlára. Kromě moderování kulturních a sportovních akcí na Slavičínsku, hraje i na mnoha společenských událostech jako DJ. Dále dělá manažera cimbálové muzice Slavičan, ve které hraje také na klarinet a aby toho nebylo málo, přibral si i před devíti lety pořádání Memoriálu Františka Strnada v malé kopané v Lipině u Valašských Klobouk. V sobotu 1. srpna se v Lipině odehraje jeho deváté dějství a my jsme před začátkem turnaje Aleše Ptáčka vyzpovídali.

V sobotu 1.srpna se hraje v Lipině u Valašských Klobouk již 8. ročník turnaje v malé kopané, jak vlastně tato myšlenka vznikla – uspořádat turnaj v obci, kde se vůbec žádná fotbalová soutěž nehraje?

Ta myšlenka vznikla před devíti lety, kdy jsme společně s mým bratrem Stanislavem a Frantou Vangorem uspořádali nultý ročník turnaje, kterého se zúčastnili čtyři družstva -„staří páni" ze Slavičína, Lipiny, Valašských Klobouk, a ozdobou bylo družstvo slavičínských žen. Byl to vlastně jakýsi pokus o oživení kulturně-společenského a sportovního dění v Lipině, kde jsem žil do svých pětadvaceti let. Dnes je to turnaj, kde se sjíždí fotbalisté nejen z České republiky, ale také ze Slovenska a právem se řadí mezi prestižní akce ve Zlínském kraji.

Pro slavičínského učitele je moderování kulturních a společenských akcí už drogou

Turnaj se hraje jako Memoriál Františka Strnada – kdo byl tento lipinský občan a co vůbec udělal pro místní fotbalové nadšence?

Abych se přiznal, tak Františka Strnada jsem osobně nepoznal. Zemřel tragicky velmi mladý. Ze vzpomínek lipinských pamětníků však vím, že to byl velký fanda kopané, organizátor turnajů a fotbalový rozhodčí, který podporoval především mládež. Dodnes se traduje historka, kdy si jel koupit zimní kabát a vrátil se domů se sadou žákovských fotbalových dresů. Právě tato skutečnost mě ujistila o tom, že je to člověk, který si zaslouží mít „svůj" memoriál.

Jak je připraven osmý ročník a jaké doprovodné akce budou provázet letošní klání? Jak vůbec vypadá příprava a organizace takového turnaje?

Příprava takovéto akce probíhá samozřejmě již několik týdnů či měsíců před vlastním turnajem. Jednání s institucemi a firmami, které akci podporují finančně, zajištění doprovodného programu, kulturních vystoupení, propagace, atd. Jde především o malou kopanou, ale mým záměrem je uspokojit účastníky všech věkový kategorií, kteří akci navštíví. Je připraven celodenní doprovodný program – simulátor autonehody, ukázky techniky Policie ČR, záchranné služby, sboru dobrovolných hasičů, dále skákací hrad, malování na obličej a jízdy na koních pro děti, vystoupení cimbálové muziky Vincúch a country skupiny Karavana. Již tradičně budou z nebe „padat bonbony". Ve večerních hodinách je připravena velkoplošná projekce uplynulých ročníků, na 22.00 hod. ohňostroj a dále DISKOTÉKA diskžokejů regionálních rádií. Stejně tak jako loňský, tak i letošní ročník se ponese v benefičním duchu. Výtěžek akce bude věnován Nadaci Korunka Luhačovice, která pomáhá dětem, se kterými se život nemazlí!

Kolik týmů je v současné době přihlášených a kdo obhajuje prvenství v turnaji?

K dnešním u dni 27. 7. 2015 je přihlášeno 15 týmů, prvenství obhajuje slovenská Ľuborča.

Hostem turnaje by měl být bývalý fotbalový internacionál Tomáš Řepka, který pochází z nedalekého Brumova, jak se Vám jej podařilo kontaktovat?

Ano, letošním hostem memoriálu je skutečně Tomáš Řepka, který turnaj zahájí a taktéž předá trofeje těm nejlepším. Zde patří poděkování mému příteli Ing. Milanu Ptáčkovi, fotbalové legendě, která hrála první fotbalovou ligu za Zbrojovku Brno, a právě díky jemu navštívili Lipinu fotbalové osobnosti jako Josef Masopust, Tomáš Polách či v letošním roce Tomáš Řepka.

Kdo ze známých osobností navštívil předchozí ročníky?

Mezi hosty uplynulých ročníků patřili moderátor ČT Jakub Železný, herec Josef Alois Náhlovský a ředitelka Nadace korunka Veronika Záhorská, ex senátorka Alena Gajdůšková a v neposlední řadě také hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák a krajský radní Petr Navrátil, kteří již tradičně přebírají nad celou akcí záštitu.

Aleš Ptáček s fotbalovou legendou Josefem Masopustem

Čtenáři Regionu Valašsko Tě znají i jako moderátora a DJ mnoha společenských akcí, dá se to všechno skloubit dohromady?

Je fakt, že DJing mě živil. Bylo to v devadesátých letech minulého století, kdy snad neexistoval v regionu kulturní sál či výletiště, kde by nehrál Ptáček. Musím říct, že to byla doba úžasných „velkých" diskoték, na které moc rád vzpomínám. Již dvacet let žiji ve Slavičíně, kde učím na základní škole mimo jiné i hudební výchovu, moderuji a pouštím hudbu na akcích městských, firemních, soukromých, jako jsou srazy, oslavy či svatby. A aby toho nebylo málo, tak jsem s přáteli založil před patnácti lety cimbálovou muziku Slavičan. Je jasné, že si tepla rodinného krbu moc neužiji, ale kulturně-společenský život je pro mě droga, bez které neumím žít.

Jsi i manažerem cimbálové muziky Slavičan, z kuloárních informací víme, že jste natočili další CD, kdy bude jeho křest?

Na nahrávce našeho dalšího CD pracujeme, pokřtíme ho u příležitosti patnáctých narozenin Slavičanu 28. 11. 2015 na galakoncertu ve slavičínské Sokolovně. Mezi gratulanty nebude chybět Fleret, Dareban, Pozdní sběr či Trombitáši Bratia Štefánikovci. Už nyní jste na ojedinělý koncert co nejsrdečněji zváni.

Co popřeješ čtenářům Regionu Valašsko, někteří právě tráví čas na dovolené a jak si ty užíváš letních prázdnin?

Čtenářům Reginu Valašsko přeji, aby si užívali dovolenou či prázdniny s opravdovými přáteli plnými doušky. A jak si užívám letních prázdnin já? Pro mě je největší relax setkávání se s přáteli při jakékoliv příležitosti. Věřím, že se na některé z akcí potkám i s Vámi, čtenáři Regionu Valašsko. Mějte hezké léto…

-kos- 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA