Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Alexandra Udženija přivezla do Slavičína indiánskou dýmku míru

date_range 16.Čvn, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Předávání omluvného dárku, foto: FB profil Alexandry Udženiji

Před nedávnem jsme informovali o výroku pražské zastupitelky Alexandry Udženiji (ODS) na adresu „vidláka ze Slavičína“ – primátora Hřiba. Starostu Slavičína to vedlo k sepsání otevřeného dopisu. V jeho závěru paní Udženiji do Slavičína pozval (více zde). Pražská zastupitelka do Slavičína opravdu přijela, stalo se tak o víkendu.

 

„Paní zastupitelka Udženija se přijela omluvit za nešťastný výrok a vysvětlila jeho kontext. Omluvu jsem jménem Slavičanů přijal,“ uvedl starosta Slavičína Tomáš Chmela.

 

Na Valašsko přijela paní Udženija i s poslankyní Janou Černochovou (ODS), poklonili se památce 28 amerických letců, kteří byli v roce 1944 pochováni na slavičínském hřbitově, pak navštívili městské muzeum, kde jsou uloženy zbytky amerických a německých letadel.

 

Foto z návštevy Slavičína, zdroj: FB profil Alexandry Udženiji 

 

„Všechno zlé je pro něco dobré. A nebýt mé potyčky s primátorem, tak jsem nepoznala tak skvělé lidi a nestrávila nádherný den ve městě Slavičín. Děkuji pane starosto za krásný den a vaši pohostinost. Bylo mi ctí Vás poznat a potkat se s tak milými a přátelskými lidmi,“ napsala Alexandra Udženija na svém facebookovém profilu.

 

Při obědě na zámku Wichterle přijal starosta omluvný dárek. „Panu starostovi jsem předala na důkaz přátelství dýmku míru, ze které měl velkou radost. Od slavičínských „odesáků“ si na oplátku odvážím sušené hřiby,“ uvedla pražská zastupitelka Udženija.

Omluvný dárek – originální indiánská dýmka míru, foto: FB profil Alexandry Udženiji

V závěru všichni navštívili slavičínskou firmu Arma Zeka, která vyrábí sportovní střelné zbraně. „Jelikož poslankyně Černochová je předsedkyní bezpečnostního výboru, zbrojařská tradice Slavičína ji i paní zastupitelku Udženiju velmi zajímala,“ vysvětlil Tomáš Chmela.

 

„Vezeme si domu krásné knihy, květiny, med, třezalkový olej, višňovici, ořechovici, místní pivo z pivovaru Hrádek, výborný Slavičaj od Fryzelků z Bílých Karpat a slivovici, se kterou tady tedy na návštěvách vůbec nešetří,“ hodnotí návštěvu Valašska Alexandra Udženija.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA