Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Amfolkfest letos přivítá na Pulčinách deset kapel a písničkářů

date_range 26.Čvc, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Celt-folk-rock kapela Isara z mladoboleslavska

V sobotu 30. července se uskuteční již 27. ročník tradičního festivalu Amfolkfest v malé osadě Pulčín na Hornolidečsku.

 

Akce s přídomkem „malý festival na konci světa“ přivítá letos deset kapel a písničkářů. V prostorách místního Informačního centra a v přilehlé zahradě vystoupí jihomoravský Monopol, Vsetín bude mít letos zastoupení v podobě hudebního barda Jiřího Dareby Václavíka, který sebou přivede hosty a zakončí tím pomyslnou šňůru křtů svého autorského CD Až vyleťá muchy.  Z Ostravy přijede folková kapela Lesanten, dále zahraje zlínská kapela Podjezd, slovenští Divozelení, dále se představí zástupce z Valašska v podobě dua Pavla Tabáska s Martinem Miklem.  A jako každý rok si ze Slovenska najde cestu zakládající skupina Jasoň. Letošním pomyslným vrcholem festivalu bude písničkářka a skvělá harmonikářka Saša Niklíčková a po ní celt-folk-rock kapela Isara z mladoboleslavska.

 

Amfolkfest 2022

 

Hlavní pořadatelka Eva Endy Rohlenová doplňuje: „Pro návštěvníky jsme i letos připravili oblíbenou součást festivalu – večerní country bál. Letos jej doprovodí, tak jak v předchozích letech sestava z Českého Těšina, kapela Country bazar.“

 

Jednotné vstupné činí 200, Kč a první tóny se Pulčínem začnou linout přesně v pravé poledne. Ovšem návštěvníci mohou přijet již v pátek, v 18 hodin začíná tradiční jam session v areálu Informačního centra a vlastně i po celých Pulčinách.

 

Letos jsou příznivě nakloněny i autobusové spoje

 

Výběr kapel hraje klíčovou roli pro každý festival, avšak jedinečnost Amfolkfestu se pojí i s nádhernou krajinou Pulčínských skal a přátelskou až rodinou atmosférou. Kromě dobré muziky slouží festival i jako místo pro každoroční setkání stálých návštěvníků, pořadatelů a přátel, kteří jsou s tímto místem určitým způsobem spojeni.

 

Pro děti již každoročně máme připravený zajímavý program, který pro ně zajišťuje Rodinné a mateřské centrum Sluníčko. Stanování je opět možné na tábořišti u skal, v areálu restaurace Stodola, nebo blíže k centru dění na louce u restaurace U Williho. V blízkosti této restaurace je zajištěno i placené parkování pro festivalové návštěvníky. „Tento rok jsou nám příznivě nakloněny i autobusové spoje, doporučujeme proto návštěvníkům nechat auto doma a využít autobus z Valašských Klobouk nebo Horní Lidče,“ dodává Eva Endy Rohlenová.

 

 

Původní název festivalu je vlastně zkratkou slov AMatérský FOLKový FESTival. Někteří muzikanti se možná za profesionály nepovažují, avšak o to více jsou jejich výkony oceňovány potleskem návštěvníků.

 

Hudba, přátelská atmosféra, vůně kávy z bufetu či masa z udírny, dobré víno a pivo, léto a vše ostatní, co k festivalu patří, vás čeká na Amfolkfestu. Sbalte stan, děti, čtyřnohé miláčky a přijeďte poslední červencovou sobotu. Nebo nejlépe už v pátek odpoledne, zasvěcení vědí, že večer před festivalem stojí za to!

 

Amfolkfest

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA