Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Analogové televizní vysílání zatím nekončí

date_range 29.Lis, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
Televizní diváci, kteří ještě stále využívají analogový příjem nemusí mít zatím strach. Po nedávném odpojení signálu programů ČT1 a ČT2 šířených prostřednictvím brněnského vysílače Kojál zůstává více jak stovka analogových převaděčů v okolních krajích, tedy i Zlínském, stále v provozu.

Diváci ladící Jedničku nebo Dvojku z těchto analogových vysílačů malého výkonu proto na svých obrazovkách viděli, či ještě vidí čtyři čtverečky v pravém dolním rohu obrazovky a vlevo vedle nich se jim průběžně zobrazoval, případně ještě zobrazuje běžící text s bližšími informacemi o digitalizaci. Nebylo a není tím ovšem signalizováno brzké vypnutí daných analogových převaděčů, jedná se jen o důsledek jediného reálného technického řešení a všechny zůstanou i po 30. listopadu 2009 zatím v provozu.

 

Vysílač Vizovice – Loučka   ilustrační foto St.Fuks

 
Analogové převaděče závislé na vysílači Brno – Kojál byly přeladěny na jiný zdrojový signál 26. listopadu 2009, kdy došlo k záměně analogových kmitočtů. Po krátké výluce divákům ladícím jejich signál zmizí z obrazovky piktogram i textová lišta a analogový příjem zůstane zatím zachován beze změny.

Na Jižním Valašsku se tato informace týká diváků, kteří signál přijímají v dosahu převaděčů Slavičín, Štítná nad Vláří, Bylnice a Vizovice.

Nadále pro náš region platí termín spuštění Multiplexu ČT v říjnu 2010. Jedním z řešení, jak si zajistit kvalitní digitální signál už dnes je nákup satelitního kompletu a dekódovací karty. Investice za 3.999,- Kč zajišťuje příjem základní nabídky více jak dvaceti TV programů v českém nebo slovenském jazyce bez dalších poplatků. Navíc další desítky placených či stovky volných programů. Více o nabídce najdete  zde

 
-red-
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA