Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Andělské benefiční baňky: čtyřicet tisíc pro porodnici

date_range 24.Led, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Výtěžek chtějí porodníci stejně jako vloni věnovat na vzdělávání. Foto: Vsetínská nemocnice

Zájem o benefiční baňky pro vsetínskou porodnici byl neuvěřitelný: tisícovka andělů s flétnami v modré a růžové barevnosti si našla nové majitele během dvou dnů. Výtěžek z prodeje ve výši čtyřicet tisíc korun předali v těchto dnech výrobci z Irisy Nadačnímu fondu pro rozvoj vsetínské porodnice. Dalších dvacet tisíc korun vynesl prodej speciálního porodního ležáku, který již tradičně připravuje pivovar Valášek. Výtěžek z obou benefičních akcí poputuje, stejně jako v minulém roce, na vzdělávání a kurzy, které rozšíří spektrum služeb, poskytovaných v rodičkami oblíbené porodnici.

 

„Jsme velmi spokojeni. Vzhledem ke zrušení předvánočních trhů jsme vůbec nedoufali, že by se vše mohlo prodat a navíc tak rychle. Na mnohé zájemce se nedostalo, budeme se jim to snažit vynahradit příště,“ uvedl za Nadační fond pro rozvoj vsetínské porodnice MUDr. Martin Janáč, zástupce primáře gynekologicko-porodnického oddělení Vsetínské nemocnice. Benefiční baňkování se konalo podeváté, porodníky čeká desátý ročník. „Spojení tradičního výrobce, který vyrábí vánoční ozdoby v našem městě, a místní porodnice, vidím jako přirozené a velmi funkční. Moc za tuto pomoc děkujeme,“ komentoval. „Jsme rádi, že naše spolupráce je přínosná, a věříme, že tomu tak bude i do budoucna,“ reagoval při předání za výrobní družstvo Irisa vedoucí výroby Jiří Kubíček.

Benefiční baňka pro vsetínskou porodnici. Foto: Vsetínská nemocnice

Všechny baňky v devítileté historii benefičního prodeje vyrobila právě Irisa Vsetín. Prvním vzorem byla miminka v modré a růžové barevnosti, následovala batolata, kapříci, bačkůrky a mnohé další. Ke vzniku nejnovější andělské verze inspirovala náročná situace ve zdravotnictví během covidové pandemie. Ostatně slovo anděl často zaznívalo v souvislosti s prací zdravotníků, jejich obětavostí a pracovním nasazením. „Rezonoval nám s náročnou situací, kterou, nejen ve zdravotnictví, už bezmála dva roky prožíváme. Všichni potřebujeme svého anděla,“ připomenul důvody MUDr. Janáč.

 

Sedm let se za velkého zájmu baňky prodávaly na mikulášských a vánočních trzích, v posledních dvou letech si covidová situace vyžádala změnu. Předloni si nacházely baňky své majitele prostřednictvím e-shopu a v kamenných obchodech. Prodejny Irisa nabízely baňky i před uplynulými vánočními svátky. Ale ani tentokrát u toho nechyběli porodníci. „Velmi si vážíme finanční podpory, která nám umožňuje realizaci dalších a dalších projektů, ale také kontaktu s lidmi. Děkují, jsou vstřícní, těší se na předvánoční tradici, kterou jsme s Irisou společně vybudovali. Je to příjemné,“ dodal s úsměvem MUDr. Janáč.

 

Výtěžek chtějí porodníci stejně jako vloni věnovat na vzdělávání. „Díky získaným prostředkům jsme mohli přímo ve Vsetíně zajistit pro zdravotníky zajímavé kurzy podpory kojení, metod tejpování a práce se šátkem rebozo. A nabídnout tak těhotným ženám další novinky a služby. A obdobně tomu bude i letos,“ zhodnotil MUDr. Janáč.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA