Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ani hranice a výměna značek mu nepomohly

date_range 31.Srp, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Policisté z Karolinky využili možnosti přeshraničního pronásledování a muže, který natankoval více jak dvě stě litrů nafty a ujel bez zaplacení, se jim podařilo se slovenskými kolegy zadržet.

Téměř v pravé poledne na benzinové čerpací stanici ve Velkých Karlovicích natankoval řidič modré dodávky Mercedes téměř dvě stě třicet litrů nafty. S placením se nezdržoval a vyrazil směrem ke Slovensku.

„Informaci o muži, který odjel bez placení ihned obdrželi i kolegové policisté z Karolinky a vydali se řidiče i s vozidlem pronásledovat. Cestou operačního střediska informovali i slovenské kolegy a domluvili se na spolupráci," popsal policejní preventista Vladislav Malcharczik. Jeli Velkými Karlovicemi až na hlavní tah na Slovensko a po té se vydali směrem k obci Makov. To sice už byli na slovenském území, ale využili oprávnění přeshraničního pronásledování, které jim umožňuje provádět některé činnosti i na území sousedního státu.

 Ilustrační foto PČR

Jelikož vozidlo na hlavním tahu nenašli, vydali se zpět po druhé silnici vedoucí přes státní hranici směrem k Velkým Karlovicím. Tento tah byl úspěšný a za okamžik vozidlo ještě na území Slovenska spatřili a zastavili.

V té chvíli se na místě objevili i slovenští kolegové a společnými silami zjistili, že se jedná o devětatřicetiletého cizince. „Tento opravdu natankoval a ujel bez placení a pro zhoršení svého pronásledování měnil i registrační značky vozidla. Zloděje si do svých rukou převzali slovenští policisté," dodal Vladislav Malcharczik. 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA