Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Auta jsou častým terčem vandalů

date_range 26.Říj, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Škodu za desítky tisíc korun napáchali ve středu 25. října vandalové poškrábáním laku na dvou autech. Jeden případ se stal odpoledne ve Valašském Meziříčí, druhý potom do večera ve Velkých Karlovicích.

To, že jsou auta častým terčem vandalů, dokazuje více jak sto případů v okrese Vsetín za letošní rok. „Jedná se jak o případy trestných činů poškození cizí věci, tak o přestupky proti majetku. Trpí lak karoserie, zrcátka, pneumatiky i skleněné výplně. Nemálo případů je i odcizení registračních značek," upřesnil tiskový mluvčí vsetínských policistů Vladislav Malcharczik.

    Případ vandalství z 1. října 2017 ve Valašských Kloboukách              Informovali jsme o tom zde

Včera přibyly dva případy vandalství a to trestné činy poškození cizí věci. První případ nahlásil odpoledne devětatřicetiletý muž z Valašského Meziříčí. Všiml si poškrábání laku firemního vozidla odstaveného v místní části Podlesí. Škrábance policisté nalezli na všech dílech karoserie vyjma střechy a dveří zavazadlového prostoru. Škoda na vozidle Volvo činí odhadem čtyři desítky tisíc korun.

Večer k obdobnému oznámení vyjížděli policisté do Velkých Karlovic. „Tam neuniklo vandalovi zaparkované vozidlo Ford. Přes celou pravou stranu a kapotu motoru vedla jedna rýha až do podkladové bílé barvy. Délka rýhy dosáhla téměř čtyři a půl metru. Čtyřiapadesátiletý muž z Karlovicka odhaduje škodu na padesát tisíc korun," popsal tiskový mluvčí. 

    Lépe na tom nejsou ani ve Zlíně. Neznámí vandalové převrátili na střechu vozidlo Opel Corsa.
Případ řeší policisté od dnešního rána (26. 10. 2017)         foto: PČR

„Policisté nadále zjišťují informace, které by je k vandalům dovedly. Při dopadení hrozí pachatelům až roční vězení," dodal Malcharczik.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA