Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Autistický chlapec čerpá náměty z pohádek

date_range 27.Říj, 2017 featured_play_list Aktuality

 

David je jedenáctiletý mladík s poruchou autistického spektra. Jeho vnímání a reakce na okolí ho odlišují od ostatních lidí. Jeho obrazy jsou hodně konstruktivně propracované a sklízejí nadšený obdiv.

"V raném školním věku tužku a papír neměl rád. Zato v posledních dvou letech je s pastelkou největší kamarád."

V prostorách dětského domova ve Smolině byla 19. října 2017 slavnostně zahájena Výstava Davidových kreseb. Malíř z místního dětského domova byl v tento den hodně nesmělý, ale svými pohyby a gesty dával všem najevo, že je spokojený. David je pohledný jedenáctiletý mladík s poruchou autistického spektra. Jeho vnímání a reakce na okolí ho odlišují od ostatních lidí. David má zkrátka svůj svět autisty.

     Výstava Davidových kreseb                foto: DD Smolina

„Jeho obrazy jsou hodně konstruktivně propracované a zdravý člověk by takovou kresbu ocenil běžnou pochvalou. K Davidovi je ovšem nutné přistupovat jako k osobnosti s autismem a tudíž na jeho výtvarný projev nahlížíme s velkým nadšením a respektem. Náměty pro svoji tvorbu čerpá z pohádek, filmů a hry Angry Birds," uvedla Božena Naňáková, vychovatelka DD ve Smolině.

     Výstava Davidových kreseb                foto: DD Smolina

Součástí vernisáže bylo i tvořivé překvapení pro děti a bohaté občerstvení pro všechny přítomné. A jak by svoji výstavu asi zhodnotil samotný malíř David? I když chlapec své emoce sám popsat nedokáže, jeho blízké osoby mohou potvrdit chlapcovu spokojenost. „Davidovy obrazy chceme v příštím roce prezentovat i v okolních městech a vzhledem k tomu, že jsem na Výstavě Davidových kreseb osobně byla, musím říci, že je jedinečná a určitě stojí za zhlédnutí," dodala Božena Naňáková.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA