Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Bezmála 40 cestujících stihlo hořící autobus u Tichova včas opustit

date_range 12.Zář, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Požár autobusu u Tichova. Foto: HZS Zlínského kraje

Pět jednotek hasičů bylo v úterý 12. září krátce před polednem vysláno k obci Tichov k rozsáhlému požáru autobusu, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Silnice mezi Tichovem a obcí Drnovice byla neprůjezdná.

 

„Po příjezdu na místo byl autobus celý v plamenech. Hasiči ihned zahájili hasební práce a v dýchací technice s několika hasebními proudy vody požár uhasili do dvaceti minut,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

Téměř 40 cestujících stihlo autobus včas opustit

 

Řidič, kterému za jízdy do kopce autobus začal hořet, si všiml dýmu v zadní části vozu. Ihned zastavil a bezmála čtyřicet cestujících tak stihlo včas vystoupit a odejít do bezpečné vzdálenosti. „Nikdo z nich se nenadýchal kouře a ani nebyl zraněn. Hasiči cestujícím zajistili v tomto horkém počasí pitný režim, než pro ně přijede náhradní autobusová doprava,“ uvedla mluvčí hasičů.

 

Na místo požáru se dostavil územní řídící důstojník a vyšetřovatel, který nyní zjišťuje příčinu vzniku požáru. Škoda prozatím nebyla vyčíslena. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Valašských Klobouk a Slavičína, dále také dobrovolní hasiči z Tichova, Valašských Klobouk a obce Újezd.

 

Vyšetřovatel hasičů šetřením zjistil, že příčinou požáru byla technická závada v motorové části autobusu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun.

 

Požár autobusu u Tichova. Foto: HZS Zlínského kraje

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA