Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Autobus s 19 cestujícími naboural do domu

date_range 25.Led, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Vážná dopravní nehoda se ve čtvrtek ráno krátce před půl šestou hodinou stala v obci Haluzice. Autobus, který vezl 19 pasažérů do zaměstnání, havaroval a narazil do rodinného domu. Na místo okamžitě vyrazily všechny složky integrovaného záchranného systému. Bilance havárie je 9 zraněných osob, z toho 7 cestujících bylo ošetřeno na místě, jedna cestující a třiapadesátiletý řidič byli k dalšímu ošetření převezeni do nemocnice. Obyvatelce domu se naštěstí nic nestalo, neboť se v době nehody nacházela na opačném konci domu.

„Příčiny dopravní nehody nadále vyšetřují zlínští dopravní policisté a kriminalisté. Podle svědeckých výpovědí bylo na silnici silné náledí. To ostatně uvádí i další řidiči, kteří v podstatě na stejném místě havarovali také. Celkem se tak na poměrně krátkém úseku staly tři havárie," uvedl tiskový mluvčí policistů Petr Jaroš.

Autobus s 19 cestujícími naboural do domu                foto: HZS                    další foto

V autobusu byl zaklíněný řidič. Hasiči řidiče vyprostili s použitím hydraulického vyprošťovacího zařízení a na páteřní desce ho přenesli do sanitky. „Na místě bylo dalších 8 zraněných osob, které ošetřili zdravotníci na místě. Do nemocnice byl k dalšímu vyšetření převezen zraněný řidič a jeden z cestujících. Hasiči dále prohledali poškozený rodinný dům, kde nalezli obyvatelku domu bez zranění. Tato žena ještě před příjezdem hasičů provedla ošetření jedné zraněné a dezorientované cestující, která vběhla po nehodě do domu," popsal tiskový mluvčí hasičů Roman Žemlička. 

Na místo nehody přijela další potřebná technika hasičů               foto: HZS                    další foto

Ještě před nehodou autobusu narazilo do sloupu elektrického vedení osobní vozidlo Škoda Fabia a dále Škoda Octavia. Autobus jedoucí za osobními vozy pak sloup přerazil. Nárazem autobusu byla poškozena statika rodinného domu. Na místo nehody přijela další potřebná technika hasičů, kontejnerový požární nosič a vyprošťovací automobil, z centrální požární stanice Zlín a z požární stanice Otrokovice. Po dobu vyšetřování nehody a vyprošťovacích prací byla silniční komunikace oboustranně uzavřena.

Hasiči podepřeli provizorně strop domu               foto: HZS                    další foto

Hasiči od 10:00 hodin prováděli zajištění poškozeného rodinného domu, aby mohli zahájit vytažení autobusu. „V průběhu zajišťovacích prací zajistila starostka města Valašské Klobouky návštěvu statika. Prohlídkou objektu bylo zjištěno, že je dům neobyvatelný do doby, než bude provedeno podepření pozednicového věnce a vyzdění nového nároží rodinného domu. V současné době je strop domu podepřený pouze provizorně," dodal Žemlička.

V 11:24 hodin bylo provedeno vyproštění autobusu za použití navijáku a následně jeho naložení na vůz odtahové služby.

-tz- 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA