Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Autobusové zastávky na Sychrově v Kloboukách dostaly zelenou

date_range 17.Říj, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Obyvatelům Sychrova budou sloužit nové zastávky autobusů a chodníky

Záměr zbudování autobusových zastávek a navazujících chodníků pro pěší v lokalitě Sychrov ve Valašských Kloboukách získal dotační podporu Státního fondu dopravní infrastruktury, a tak se město pustilo do výběrového řízení na zhotovitele stavby. Vzniknout mají dvě bezbariérové autobusové zastávky a zhruba 270 metrů chodníků, které naváží na křižovatku na Mirošov a Smolinu, jejíž úpravu bude v rámci sdružené investice realizovat Ředitelství silnic Zlínského kraje. Projekt se plánuje na jaro roku 2022.

 

„Součástí investičního záměru jsou jednak autobusové zastávky, které budou situovány k bytovým domům, dále chodníky a bezpečná místa pro přecházení. Lokalitu nově nasvítí úsporné LED veřejné osvětlení a bude provedena také nezbytná přeložka plynovodu. Celkové náklady na straně města Valašské Klobouky dosáhnou sumy přibližně 4,3 milionu korun, z toho 2,3 milionu by měla pokrýt dotace Státního fondu dopravní infrastruktury,“ uvedla Eliška Olšáková, starostka města. „Přestože byla dotace přiznána letos, rozhodli jsme se s ohledem na aktuální uzavírku silnice do Vlachovic realizovat stavbu až v příštím roce, abychom ještě více nezatěžovali již tak komplikovanou dopravní situaci,“ upřesnila.

 

Chodník, který bude město budovat, povede od bytových domů na Sychrově ke křižovatce na Smolinu a Mirošov. Jedná se o první etapu plánované trasy, pro druhou etapu je již připravena projektová dokumentace se stavebním povolením a bude se podávat žádost o dotaci. Druhá etapa by pak měla vést podél sídla Správy a údržby silnic po vjezd do tamního areálu bývalého statku.

 

Souběžně se stavbou chodníků a zastávek proběhne ze strany Ředitelství silnic Zlínského kraje úprava křižovatky silnic III/4942 a III/4943, aby vyhovovala současným parametrům. Mimo jiné získá nový asfaltobetonový povrch.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA