Bára Machulková vyhrála Český pohár

date_range 23.Zář, 2010 featured_play_list Aktuality

Suverénním vítězstvím ve finálovém závodě Českého poháru v cross country na horských kolech, který se jel uplynulý víkend v Peci pod Sněžkou, potvrdila patnáctiletá bikerka Barbora Machulková ze Vsetína svou pozici na špici Českého poháru v kategorii kadetů. Podobně úspěšně si však vedli i další valašští jezdci.

Bára Machulková tak ukončila letošní vítězné tažení, během něhož vybojovala mimo jiné zlato na mistrovství republiky a stala se členkou reprezentačního výběru. Na celkové vítězství Českého poháru přitom Báře stačilo čtvrté místo. Drobná bojovnice ale neponechala nic náhodě. Stylem start – cíl na okruzích světových parametrů s převýšením čtyři sta metrů na jeden 4,5kilometrový okruh si s přehledem dojela pro vítězství, když druhé závodnici ujela o 37 vteřin, třetí však už na ni ztrácela šest minut.

Barboru tak už letos čeká jen regionální závod ve Zlíně a dva duatlony. „Pak bude do konce října odpočívat a následně zahájí zimní přípravu, která bude spočívat především v udržení kondice a vytrvalosti na turistických výšlapech a na běžkách," naznačil Bářiny další plány její otec Ivan Machulka.

Vynikajících úspěchů v Českém poháru cross country na horských kolech však dosáhli i další jezdci z Valašska. Junior Tomáš Paprstka z Jablůnky v tomto finálovém závodě také zvítězil a dojel si pro celkové první místo a kadet Martin Fusek z Růžďky dojel v závodě druhý, čímž si celkově zajistil bronz.

Radost z úspěchů valašským závodníkům zkalil pouze nepříjemný incident po závodě. „Bohužel nám zloději vykradli týmovou dodávku. Sebrali nám tři kola, čímž vznikla škoda za téměř tři sta tisíc korun," kroutí nevěřícně hlavou Machulka.