Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Barum Czech Rally z pohledu policie

date_range 28.Srp, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Desítky policistů denně budou od středy do neděle dohlížet na veřejný pořádek, bezpečnost a v neposlední řadě plynulost silničního provozu.

Město Zlín potažmo Zlínský kraj totiž v průběhu následujícího víkendu přivítá účastníky tradiční automobilové soutěže Barum Czech Rally Zlín 2012. Tento závod je každoročně spojen i s mnohatisícovým davem fanoušků motoristického sportu, jenž během třídenního klání vytváří jezdcům opravdu bouřlivou kulisu. Právě s obrovským náporem fanoušků je spojeno i úsilí policistů, kteří budou dbát na bezpečnost diváků a dodržování pravidel zákona o silničním provozu. „Kromě dopravních policistů, kteří budou mít k dispozici celkem pět radarů, to zajistí i policisté z obvodních oddělení, pohotovostního a eskortního oddělení, cizinecká policie či kriminalisté. K dispozici budeme mít také policejní vrtulník," uvedl tiskový mluvčí Petr Jaroš.

 Foto St. Fuks

Ačkoliv je oficiální start Barum rally naplánován až na páteční večer, tak již v těchto dnech policisté dohlíží na dodržování pravidel zákona o silničním provozu, zejména pak v okolí komunikací, na kterých se bude o víkendu závodit. Je to proto, že si někteří piloti již tratě najíždějí a některým se každoročně nedaří dodržovat povolenou rychlost. Tito závodníci od nás nemůžou čekat nic jiného než pokutu. To se však netýká jen závodníků, ale všech účastníků silničního provozu. „I řidiči, kteří nejsou na startovní listině, občas podlehnou atmosféře závodu a přišlápnou plynový pedál k podlaze více, než by bylo vhodné," doplnil mluvčí.

Co se týká jednotlivých omezení, tak stěžejní bude páteční městská rychlostní zkouška, která na několik hodin úplně uzavře centrum Zlína. Komplikace spojená s touto etapou závodu je jistě i parkování, neboť velké parkovací plochy budou sloužit především účastníkům rally. „Tímto bychom chtěli diváky požádat, aby se nesnažili dostat vozem až do centra, ale aby raději použili některé byť vzdálenější, ale přece jen vhodnější parkovací plochy a k trati rally se přesunuli městskou hromadnou dopravou," uvedl Petr Jaroš.

Problémy v dopravě můžou nastat také během víkendu. Diváci by měli být připraveni na hustou dopravu, zejména při přejezdech mezi jednotlivými rychlostními zkouškami. Pokud bude potřeba, budou na páteřních křižovatkách řídit dopravu policisté, aby celý provoz urychlili. „Proto doporučujeme, aby si řidiči zopakovali znalosti pokynů policisty na jím řízené křižovatce," informoval mluvčí. Neméně důležité bude splnění instrukcí, které řidičům policisté či členové pořadatelské služby udělí při parkování vozidel v blízkosti závodních tratí. „Zároveň upozorňujeme, že podobné akce lákají i zloděje. Všechny proto vyzýváme, aby si své osobní věci a cennosti chránili, nenechávali je v zaparkovaných vozech a nedávali tak zlodějům šanci se obohatit. Během loňské Barum rally takto o své věci přišli čtyři řidiči," dodal mluvčí.

-tz-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA