Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Bazén i sauna ve Vsetíně podražily

date_range 02.Úno, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Od počátku února společnost Vsetínská sportovní, která je provozovatelem městských sportovišť, zvyšuje cenu vstupného do bazénu městských lázní a sauny. Důvodem je nárůst cen elektrické energie, tepla, plynu a vody, bazénové chemie, odběru vzorků vody a poplatků za svoz odpadů, tedy komodit, které jsou nutné k zajištění provozu městských lázní. Naopak novým benefitem pro rodiny je navýšení hranice pro bezplatný vstup dítěte do bazénu ze tří na pět let. Ke změně dojde i u zpoplatnění překročení doby návštěvy, kdy bude účtována po jednotlivých minutách.

 

Všeobecné zdražování energií se nevyhnulo ani městské společnosti Vsetínská sportovní. „Ač neradi, museli jsme na tuto skutečnost reagovat mírným navýšením cen za vstup do bazénu i sauny,“ uvedl jednatel Vsetínské sportovní Ivo Kousal.

 

Ceny základních vstupů se tak od 1. února zvýší přibližně o 15 procent, což znamená, že dospělý člověk zaplatí za hodinu pobytu v bazénu 115 místo současných sta korun, dítě do 15 let pak o 10 korun více, tedy 70 korun. Vstup na kondiční plavání bude stát 80 oproti současným 70 korunám, vstupné seniorů nad 65 let a držitelů průkazů ZTP a ZTP/P se zvýší taktéž ze 70 na 80 korun. Zdražení se dotkne i zvýhodněného rodinného vstupného. „Na druhou stranu jsme se ale rozhodli zvýšit se hranici pro bezplatný vstup pro dítě ze současných tří na pět let, čímž chceme motivovat rodiny s malými dětmi k častější návštěvě zrekonstruovaných lázní. Nutné ale bude prokázání věku dítěte například kartičkou zdravotní pojišťovny či jiným dokladem,“ vysvětlil místostarosta Tomáš Pifka, který je zároveň jednatelem Vsetínské sportovní.

 

Další novinka se týká dvacetiminutového limitu pro pobyt v šatně. Ten zůstává stejný, ale změní se systém placení při jeho překročení. „Dosud, pokud návštěvník překročil zmíněný limit, zaplatil při odchodu za každou započatou čtvrthodinu 30 korun. Od února to budou dvě koruny za každou minutu a osobu,“ informoval Kousal.

 

V případě sauny se dvouhodinové vstupné pro dospělé zvyšuje ze 180 na 205 korun, dítě do 15 let zaplatí místo sta 115 korun a dospělý nad 65 či držitel průkazu ZTP či ZTP/P 135 namísto současných 120 korun.

 

Ceny permanentek na bazén i do sauny se přizpůsobí novému ceníku a i nadále budou výhodnější než jednotlivé vstupné. Za cenu devíti běžných vstupů jich totiž návštěvník získá deset.

 

Navýšení cen vzala v půli ledna na vědomí rada města, která ve společnosti Vsetínská sportovní vykonává funkci valné hromady.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA