Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Během přestavby mostu se bude jezdit po provizorní komunikaci

date_range 12.Bře, 2019 featured_play_list Aktuality

Na silnici mezi Pitínem a Slavičínem se bude v roce 2019 bourat starý a stavět nový most. Zatímco v roce 2018 se na tomto úseku silnice rekonstruoval most přes železniční trať, nyní se dostává na řadu most přes vodní tok Kolelač. Ředitelství silnic Zlínského kraje za to zaplatí zhotovitelské firmě více než 16 milionů korun.

 

Stávající nevyhovující most bude odstraněn a na stejném místě bude postaven nový most, navržený jako ocelová montovaná konstrukce z vlnitých plechů, kotvená do základových pásů uložených plošně na štěrkovém podsypu. „Stavební práce budou zahájeny v dubnu a ukončeny do 30. září letošního roku. Jejich součástí budou také stavební úpravy navazujících částí silnice II/495 v celkové délce 90 metrů a zpevnění koryta pod mostem,” informoval náměstek hejtmana Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

Starý most se zbourá, foto: Zlínský kraj

Stavební práce na mostě budou probíhat za nepřerušeného provozu na silnici II/495. Doprava bude vedena po provizorní objízdné komunikaci umístěné podél silnice v délce 108 metrů. Provizorní komunikace bude široká 3 metry s rozšířením v oblouku. Vodní tok bude provizorně zatrubněn. Doprava bude řízena kyvadlově světelným signalizačním zařízením.

 

Mapový podklad úvodního obrázku mapy.cz, vizualizace: redakce

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi