Benago Slavičín doma stoprocentní

date_range 07.Pro, 2009 featured_play_list Aktuality

Skvělým způsobem zvládli futsalisté slavičínského Benaga domácí prostředí zlínské haly Euronics (dříve Novesta) a vyválčili zde plný počet bodů. Trenéru Julinovi sice chyběl v sestavě Stojaník, zase ale mohl již počítat s dvojící třetiligových fotbalistů FC TVD Slavičín – Petr Švach a Jožka Hnaníček. Tentokrát Benago nevyužilo služeb hráčů mateřského Benaga Zruč, ale i tak poskládalo velmi silnou sestavu, kterou vystužil i český reprezentant Ivo Světlík.

V úvodním duelu s Darkovicemi se v začátku projevila nesehranost Benaga, hru Klimca režíroval bývalý spoluhráč Petra Švacha z Baníku Ostrava Spruch a ve velmi dobrém světle se představil i novopečený mistr Evropy do 21 let Voldán. Benago nejdříve nastřelilo Julinou a Světlíkem tyč darkovické branky, hosté hrozili především z brejkových akcí. První branka padla po spolupráci Švacha s Pulkertem a do kabin se odcházelo za jednogólového vedení Benaga. Druhý poločas začal pro domácí šokem, po nacvičeném signálu vyrovnal Voldán Naštěstí si Pulkert se Švachem zopakovali spolupráci a Benago šlo do vedení. Neudržitelný Petr Švach vsítil další branku a výsledek upravil do konečné podoby dalekonosnou střelou Kohoutek. Mladý tým Darkovic působil sympatickým dojmem, na zkušenější Benago to ale nestačilo.

SK BENAGO Slavičín : SF KLIMCO Darkovice 4:1(1:0)
Branky : Švach 2, Kohoutek a Pulkert – Voldán

Na snímku v červeném dresu hrající trenér Benaga Zdeněk Julina, který rozhodl utkání se Stonavou

foto Jiří Havlásek

Druhé utkání proti PREMIU Stonava, které v nejvyšší soutěži ještě neztratilo ani bod přineslo sálovku světové úrovně. V dresu severomoravanů se představili čeští reprezentanti z MS 2003 v Paraguay a z MS 2007 v Argentině (Hekera, Goj, Dorozlo a bývalý hráč Jerevanu Slavičín Hnilo) a také slovenští legionáři Súkeník a Bahna (reprezentat Slovenska ve FIFA futsalu). Úvod zápasu přinesl vzájemnou oťukávanou, hosté působili futsalovějším dojmem, ale v první obrovské šanci se objevil Julina, který obešel i Hekeru, ale na brankové čáře míč zachytil stonavský obránce. V první velké šanci hostí se ocitl Hnilo, ale Soukeník jej skvělým způsobem vychytal. Pokračovala tak rychlá sálovka nahoru dolů, v domácím dresu se rozehráli Světlík s Hnaníčkem, u hostí zlobil Bahna s Dorozlem. Do kabin se odcházelo za bezbrankového stavu, ale diváci se určitě nenudili, výborné výkony podávali i oba brankáři.

Druhý poločas přinesl strhující podívanou okořeněnou sedmi brankami. Stonava šla do vedení po dorážce Judity, naštěstí za chvíli srovnal Hnaníček po skvělé přihrávce Hrančíka. Za malý okamžik propálil Švach Hekeru a Benago šlo do vedení. Severomoravané ve snaze o vyrovnání zapomněli na zadní vrátka, Švach vyslal kolmici na Pulkerta a ten nachytal Hekeru housličkami. Neskonalé drama však mělo teprve přijít. Tři minuty před koncem chybovala defenzíva Valachů a Bahna snížil na 2:3, navíc domácí celek již hrál s pěti fauly. Poté přišel neskutečný moment – Benago se vrhlo do útoku a došlo k přečíslení tři na jednoho, přihrávku však pokazilo a stejná variace se objevila i na druhé straně, Stonava tuto situaci dvě minuty před koncem zúročila. Poslední minuta však přinesla nečekané rozuzlení, Švach se vrhl rybičkou do pokutového území Stonavy, míč se odrazil k Julinovi a ten propálil brankáře Hekeru. Infarktový závěr přinesl ještě několik dramatických situací na obou stranách, ale Benago si za svůj buldočí výkon vítězství přeci jen zasloužilo….

V tabulce 1. Celostátní ligy se slavičínský celek posunul na třetí místo, když má stejně bodů s pražským Chemcomexem. V čele FUTSAL ligy je obhájce titulu z
Poličky. Do únorového Play off postupuje osm týmů, v sobotu 12. prosince zajíždí Benago k dalšímu turnaji do Poličky, kde ho čekají jihočeské kluby z Větřní a
Prachatic.

Je obrovská škoda, že skvělý zápas nemohli sledovat fanoušci ve Slavičíně, tento sport zde má obrovskou tradici. Zástupcům futsalového klubu se totiž stále
nedaří nalézt společnou řeč s vedením Sportovních klubů ve Slavičíně, v jejichž vlastnictví je místní sportovní hala..

SK BENAGO Slavičín : SC PREMIUM Stonava 4:3 (0:0)
Branky : Hnaníček, Švach, Pulkert a Julina – Judita, Bahna a Cieslar

Sestava Benaga Slavičín : Soukeník – Světlík, Julina, Švach, Pulkert, Hnaníček,