Benago získalo druhého Brazilce

date_range 10.Lis, 2009 featured_play_list Aktuality

V sobotu pokračovala naše nejvyšší soutěž v sálovém fotbalu – futsalu svým třetím a čtvrtým kolem. Hráči Benaga Slavičín cestovali ke svému turnaji opět do východočeské Poličky. Trenér Julina kvůli velkému fotbalu nemohl počítat s hranickým Pulkertem, navíc se omluvil Kohoutek a sám hrající trenér utrpěl zranění při velkém fotbalu. Musela proto přijít výpomoc hráčů z ligové Zruče a v prvním utkání nastoupila základní čtyřka ve složení David Filinger, Tomáš Fitzel, David Muller a slovenský hráč Marek Habaj. Tu doplnila čtveřice mladíků Neuvirt, Krčmář, Žoužela a Koseček. Soupeřem Benaga byla podkrkonošská Jilemnice, která v úvodním turnaji v domácím prostředí vydolovala čtyři body. Kanonádu Valachů zahájil David Filinger už v 1. minutě, když prostřelil brankáře Jilemnice. Do poločasu se trefil ještě Fitzel a brankostroj Benaga se naplno rozjel ve druhé půli, když se ke slovu dostal slovenský legionář Habaj a také trio mladíků. Závěr se změnil v exhibici Benaga, na které soupeř nestačil v žádných herních činnostech.

SK BENAGO Slavičín : SK SICO Jilemnice 7:0 (2:0)
Branky: Fitzel 2, Filinger, Koseček, Habaj, Žoužela, Krčmář

Po prvním utkání se vědělo, že celá čtyřka ligistů musí uhánět ke svému zápasu do Pardubic (který mimochodem vyhrálo 3:2) a duel s Novým Borem musí odehrát čtveřice mladíků doplněna o zkušené bratry Zubíčky. Mladší z bratrské dvojice poslal také Benago do vedení, navíc nastřelilo Kosečkem tyčku a další šance pochytal brankář Nového Boru. Protože ani ve druhé půli Slavičané své velké příležitosti nedokázali využít, tak přišel zákonitý trest 8 minut před koncem, kdy severočeši utkání srovnali. Konečná remíza je však pro Benago určitou ztrátou, ale při velkých problémech se sestavou se jeví jako cenné.

SK BENAGO Slavičín : FK ADRIA Nový Bor 1:1 (1:0)
Branky: Zd. Zubíček – Caizl

Vedení Benaga se podařilo v týdnu ulovit druhou brazilskou posilu a k Caio de Oliveirovi tak přibude jeho krajan Edmir José Junior. V sobotu cestuje Benago do Prahy, kde ho čeká nejdříve pětinásobný mistr České republiky – Chemcomex Praha a ve druhém duelu narazí Valaši na Trivel Klatovy. V sestavě by se měli již obě jihoamerické akvizice, zasáhnout do hry by měli už Ivo Světlík s Ondrou Stojaníkem, připraven bude i Ago Simitči a jedná se o startu slavičínského Petra Švacha s Josefem Hnaníčkem.