Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Benefice jarmeku pomůže neziskovkám

date_range 01.Pro, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
Valašský mikulášský jarmek není jen oblíbenou akcí s nádechem lidových tradic, řemesel a starodávných předvánočních zvyků. Jeho výrazným poselstvím je také benefiční součást, která výtěžkem každoročně pomáhá místním neziskovým organizacím. Tak například z letošní benefiční akce bude podpořeno mimo jiné vydání knihy Libuše Sušilové Klobucký rok, projekt Škola ochrany přírody či velikonoční setkání dětských folklórních souborů Leť, vajíčko, dolinů. Na jarmeku se vstupné nevybírá, návštěvníci mohou na benefiční cíle přispět vhozením peněz do jarmekových kasiček, které budou umístěny ve všech budovách s mikulášským programem.

„Výsledek benefice je rozdělován rovným dílem mezi pořádající neziskové organizace, samozřejmě za předpokladu, že je kladný. Tyto peníze jsou v souladu s posláním jarmeku používány na předem stanovené cíle. Loňský výtěžek byl využit na podporu projektů a činnosti pořadatelských organizací, například uspořádání přednášek či kulturních setkání, k zabezpečení nutných oprav a nákupu potřebného vybavení," přiblížil benefiční součást člen organizačního výboru jarmeku Miroslav Janík.

 

foto archiv pořadatelů

 

Pro letošní jarmek je opět stanoveno osm cílů. „Občanské sdružení Valašský jarmek bude z benefice podporovat udržitelný regionální rozvoj, dobročinné akce a místní neziskové organizace. Další spolupořadatel, Český svaz ochránců přírody, zase finance věnuje na akci Škola ochrany přírody. Muzejní společnost ve Valašských Kloboukách by za peníze z benefice ráda napomohla vydání knihy Libuše Sušilové s názvem Klobucký rok," vyjmenoval některé z cílů Karel Ovesný, který se věnuje koordinaci benefice. K dalším záměrům patří cíl Národopisného souboru Klobučan, který chce podpořit velikonoční folklórní akci dětských souborů Leť, vajíčko, dolinů.

Cílem Tělovýchovné jednoty Sokol je věnovat příspěvek na rekonstrukci střechy tělocvičny. Klub důchodců by za peníze z benefiční akce rád uspořádal společná setkání se seniory ze slovenského Pruského, Gymnázium Valašské Klobouky by finance poskytlo na podporu mimoškolních kulturních aktivit studentů a Nadace Jana Pivečky by peněz využila k opravě a provozním nákladům svého roubeného domu, tzv. Pivečkovy dřevěnice, která slouží k projektům zaměřeným na zachování historických a kulturních tradic a starých řemesel.

 
Lenka Zvonková
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA