Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Benefiční baňky pro porodnici byly během několika hodin vyprodány

date_range 05.Pro, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Letošní benefiční baňky pro vsetínskou porodnici

Benefiční baňky pro vsetínskou porodnici slaví první kulaté jubileum. Tento symbol podpory již podesáté ozdobí vánoční stromky po celém regionu. Vyrobena byla tisícovka modrých a růžových kočárků. Již při první zmínce o ně byl velký zájem. Na Mikulášských trzích před vsetínskou radnici byl stánek porodnice v obležení již od rána. V patnáct hodin bylo vyprodáno.

 

Kvůli stoupajícím výrobním nákladům vzrostla cena, ale i přesto byl o ně veliký zájem. „Jsme vůbec rádi, že se podařilo záměr letos zrealizovat a výrobce dokázal obstarat materiál, kterého je nedostatek. Děkujeme všem, kteří nás nákupem baněk podpořili, a omlouváme se všem, na které se nedostalo,“ uvedl za Nadační fond pro rozvoj vsetínské porodnice MUDr. Martin Janáč, zástupce primáře gynekologicko-porodnického oddělení Vsetínské nemocnice. Příznivci porodnice budou mít šanci ještě těsně před Vánoci, kdy bude ke koupení Porodní ležák, i na jeho etiketě bude opět motiv kočárků. Benefiční pivo pro porodnici vaří pivovar Valášek.

 

„Máme doma malou Jenovefu, tak jsme si přišli po růžovou baňku. Jsme rádi, že jsme ji ulovili,“ dodala s úsměvem jedna z maminek.

Baňky se prodávali na Mikulášských trzích před vsetínskou radnicí

Výrobcem půvabných benefičních baněk je již tradičně IRISA Vsetín, výtěžek putuje Nadačnímu fondu pro rozvoj vsetínské porodnice. A stejně jako v roce minulém je mají zdravotníci v plánu použít na vzdělávání. „Velmi se nám osvědčil model, kdy pořádáme zajímavé odborné kurzy přímo ve Vsetíně, zveme si přednášející přímo k nám, proškolíme řadu zaměstnanců najednou, což nám pomáhá při zavádění novinek a rozšiřování služeb,“ vysvětlil MUDr. Janáč. Díky těmto aktivitám je ve vsetínské porodnici k dispozici oblíbená ženská napářka, využívání šátků rebozo nebo tejpování, tedy metod, které pomáhají těhotným i ženám po porodu.

 

Vůbec prvním vzorem byla miminka v modré a růžové barevnosti, následovala batolata, kapříci, bačkůrky a mnoho dalších motivů. Vloni byli symbolem porodnických Vánoc andělé s flétnou v modré a růžové barevnosti. Zájem je získat byl mimořádný, tisícovka baněk si našla své majitele během několika hodin. Ostatně slovo Anděl se skloňovalo v covidové době velmi často, jako symbol obětavosti a nasazení zdravotníků.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA