Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Benefiční tour projede Valašskoklobouckem

date_range 31.Kvě, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Nadační fond Josefa Zimovčáka Na kole dětem pořádá v červnu veřejnou cyklotour napříč Českou republikou na podporu dětských onkologických pacientů. Jedna z jejích etap projede v pátek 3. června také Valašskoklobouckem, a to pod názvem Valašské školní kritérium. Vyjíždět se bude v 8:30 z Vlachovic a trasa o délce 65 kilometrů provede cyklisty přes Loučku, Haluzice, Slavičín, Brumov a Valašské Klobouky zpět. Cyklisté si mohou zvolit rozsah své účasti podle vlastních sil, i projetí krátkého úseku nebo části etapy z Valašských Klobouk do Vlachovic bude vítáno.

„Peloton s účastí známých osobností, mimo jiné kardiochirurgem Janem Pirkem, lékařem Pavlem Pafkem nebo mistrem ČR v badmintonu Petrem Koukalem, se zastaví také ve Valašských Kloboukách. Jeho příjezd budeme očekávat na Masarykově náměstí u radnice v 15 hodin, kde se lidé mohou s účastníky potkat a pozdravit. Bude také probíhat doprovodný program s divadélkem, tanečním vystoupením, jízdami zručnosti pro děti nebo ukázkami první pomoci. Za partnerské město Valašské Klobouky pak předáme nadačnímu fondu Na kole dětem finanční dar," sdělila starostka města Valašské Klobouky Eliška Olšáková.

Na kole dětem ve Valašských Kloboukách 2015                foto: archiv města Valašské Klobouky

Dalšími partnery jsou Základní škola Valašské Klobouky a Gymnázium Valašské Klobouky, které vyšlou své zástupce, aby posílili peloton směřující do vlachovického finále. K účasti jsou ale zváni i členové sportovních oddílů ve městě a samozřejmě i všichni příznivci sportu z řad občanů.

Smyslem celorepublikového sportovního podniku je získat finanční podporu pro nadační fond Na kole dětem, který pomáhá onkologicky nemocným dětem. Zaměřuje se na sportovní aktivity a rekondiční pobyty, které dětem a jejich rodinám usnadňují překonávání traumat způsobených vážnou nemocí. Cyklotour startuje 1. června v Bruntále a vrcholí 11. června v Klášterci nad Ohří. Za tu dobu sportovci zdolají bezmála 1200 kilometrů.

Harmonogram Valašského školního kritéria – pátek 3. června

8.30 Vlachovice (start)
9.00 Vysoké Pole (zastavení)
9.20 Újezd (30 min. zastavení)
10.20 Vlachovice (průjezd)
10.40 Slavičín (30 min. zastavení)
11.50 Štítná n. Vláří (30 min. zastavení)
12.40 Brumov-Bylnice (30 min. zastavení)
13.45 Nedašov (30 min. zastavení)
14.55 Valašské Klobouky (40 min. zastavení)
16.00 Vlachovice (cíl, Dětský den na hřišti)

Tradici podpory nadačnímu fondu Na kole dětem zahájilo Město Valašské Klobouky loni při slavnostním otevírání místního úseku cyklostezky Bevlava. Také základní škola už s nadací spolupracuje, pravidelně zve Josefa Zimovčáka na přednášky a uspořádala rovněž charitativní prodej výrobků svých žáků, jehož výtěžek poukázala právě na pomoc dětem. Besedovat už ale cyklista zamířil i na zdejší gymnázium, kde ho pozvali vyprávět o jeho úspěších i pádech, účasti na Tour de France i zmiňované podpoře dětí trpících rakovinou.

Lenka Zvonková 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA