Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Beseda o pěstounské péči v RC Kaštánek

date_range 24.Bře, 2013 featured_play_list Aktuality

 

V minulém týdnu proběhla pod záštitou odboru sociálních věcí Městského úřadu Valašské Klobouky v prostorách Rodinného centra Kaštánek další beseda na téma aktuálních změn v pěstounské péči. Zájemci o problematiku náhradní rodinné péče měli možnost klást otázky ohledně nejrůznějších oblastí, které přijetí dítěte do rodiny provázejí. A protože jich bylo opravdu mnoho, vydají i na další pokračování besedy.

„Setkání se zúčastnil úzký okruh zájemců o náhradní rodinnou péči. Otevřeli jsme živou diskusi, v níž měli lidé možnost ptát se na vše, co je v souvislosti s pěstounstvím zajímalo. Dotazovali se na posouzení vhodnosti uchazeče o pěstounství, na budoucí potřeby svěřeného dítěte, na vztah s biologickou rodinou i na očekávání dítěte a jeho potřebu důvěry a bezpečí," jmenovala referentka odboru sociálních věcí Jana Surmařová, která besedu vedla.

Účastníci se dále seznámili s rozdíly mezi klasickou a profesionální pěstounskou péčí. Od profesionálních pěstounů na přechodnou dobu se očekává, že se pěstounství stane jejich hlavní profesí a bude sloužit jako „pohotovostní služba" na nezbytně nutnou dobu, než se sociálním pracovníkům podaří zajistit dítěti stabilní pečující osobu v biologické či náhradní rodině.

Beseda (foto RC Kaštánek)

Od ledna letošního roku se odměna pěstouna považuje za příjem ze závislé činnosti a je z ní hrazeno sociální a zdravotní pojištění, odvádí se daň a započítávají se také odpracované roky na důchod. Pěstounům tak vzniká nárok na pracovní neschopnost a mohou využívat i odlehčovacích služeb, terapeutické a odborné pomoci.

Jana Surmařová vyjádřila závěrečnou výzvu nejen pro účastníky besedy, ale i další zájemce: „Pokud mají lidé pocit, že v jejich životě něco chybí, chtějí nabídnout pomoc dítěti či mladému člověku, mají velké srdce a jsou připraveni sdílet radost i smutek, pak se mohou rozhodnout třeba právě pro pěstounství. Mohou tak pomoci najít domov pro opuštěné a ohrožené děti, které vyrůstají za zdmi ústavů."

Další informace mohou zájemci získat například na www.odsouzeni.cz, www.rozumacit.cz nebo na odboru sociálních věcí městského úřadu.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA