Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Bez roušky se bál o zdraví. Policistům odmítl dechovou zkoušku

date_range 06.Dub, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto, PČR

Policisty z pohotovostního a eskortního oddělení upoutal o víkendu svým způsobem jízdy, při němž kličkoval po vozovce od pravého okraje k jejímu středu, řidič osobního vozidla Škoda Felicia. Protože řidič svou jízdou ohrožoval provoz a policisté nevěděli, co je příčinou této nekoordinované jízdy, řidiče zastavili.

 

Po výzvě k vystoupení z vozidla policisté viděli, že zdravotní problémy řidiče zřejmě za nestandardní jízdou nestojí. Vyzvali ho proto k dechové zkoušce, aby zjistili, zda není pod vlivem alkoholu. „Dvacetiletý muž z obce na Zlínsku ovšem dechovou zkoušku odmítl, přestože policistům tvrdil, že před jízdou alkohol nepil. Důvodem odmítnutí byla obava o jeho život a zdraví, pokud by si sundal z tváře roušku. Policisté muže ubezpečili, že oni roušky mají, navíc jsou venku, z dosahu dalších osob, muž přesto na svém odmítnutí trval. Ze stejného důvodu odmítl také zkoušku na přítomnost omamných a psychotropních látek,“ popsala mluvčí policistů Monika Kozumplíková. Policisté muže na závěr vyzvali k tomu, aby se podrobil lékařskému vyšetření ke zjištění návykových látek v organismu, ale dočkali se stejné, negativní odpovědi.

 

Policistům nezbylo, než řidiči další jízdu zakázat, zadrželi mu řidičský průkaz a přestupek předali k vyřízení pracovníkům přestupkového odboru příslušného úřadu. „Za přestupek, kdy se mladý muž odmítl podrobit vyšetření, zda není ovlivněn alkoholem nebo návykovou látkou, může ve správním řízení dostat pokutu až 50 tisíc korun a zákaz řízení až na dva roky,“ dodala Monika Kozumplíková.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi