Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Bike aréna Vsetín se 1. dubna otevírá veřejnosti

date_range 28.Bře, 2024 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Foto: Bike aréna Vsetín

Sezona v Bike aréně Vsetín (BAV), v souladu s provozním řádem, oficiálně odstartuje v pondělí 1. dubna. Bajkerům bude od té doby k dispozici většina trailů, na řadě míst v okolí ale bude probíhat lesní těžba. Žádáme proto uživatele BAV, aby dbali zvýšené opatrnosti.

 

„Na většině trailů probíhá v těchto dnech údržba, bez jejíhož provedení by nemohly být bezpečně zpřístupněny veřejnosti. Traily procházíme a za pomoci fukarů a dalšího nářadí je čistíme tak, aby byly připraveny na novou sezonu. Část údržby ale ještě bude probíhat i v dubnu,“ přiblížil Radek Pala, jehož firma Trail Worx Syndicate údržbu v BAV provádí.

 

Jak dále Pala uvedl, k termínu zahájení sezony by měly být veřejnosti zpřístupněny všechny traily s výjimkou Trpaslíka (červený) a horní poloviny Templářského (černý), jejichž stav vyžaduje do budoucna rozsáhlejší úpravy. „Otevřen bude již i modrý trail Hájenka, který v uplynulých dvou letech prošel rekonstrukcí,“ doplnil Pala.

Foto: Bike aréna Vsetín

Zahájení rekonstrukce se v letošním roce naopak dočká černý trail Mraznice, na což je vyčleněno v rozpočtu města 830 tisíc korun. „Od počátku sezony 2024 bude po provedení běžné údržby tento trail s opatrností sjízdný. Jakmile ale zahájíme jeho rekonstrukci, bude nutné přinejmenším jeho část uzavřít. O termínu zahájení prací budeme s předstihem informovat,“ uvedl místostarosta pro oblast cestovní ruchu Petr Kudlík (ANO 2011).

 

Podle jeho dalších slov by uživatelé BAV měli být zejména v jarním období na trailech obezřetní. „V lesích kolem trailů probíhá v tomto období neustálý pohyb lesní techniky, a to jak z důvodů zvýšeného výskytu nahodilých těžeb zapříčiněných větrnými poryvy či kůrovcem, tak těžbami plánovanými. Žádám proto bajkery, aby byli opatrní a důsledně dodržovali provozní řád bike areny,“ uzavřel Kudlík s tím, že aktuální informace o stavu trailů BAV, jejich průjezdnosti či různých omezeních najdete na webu www.bikearenavsetin.cz, případně na facebookovém profilu www.facebook.com/singletrail.cz.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA