Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Bike aréna Vsetín se 1. dubna otevře veřejnosti

date_range 30.Bře, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Bike aréna Vsetín. Foto: archiv BAV

Sezona v Bike aréně Vsetín (BAV) oficiálně odstartuje v sobotu 1. dubna. Bajkerům bude od té doby k dispozici většina trailů, na řadě míst v okolí ale bude probíhat lesní těžba. Žádáme proto uživatele BAV, aby dbali zvýšené opatrnosti.

 

„Na většině trailů probíhá v těchto dnech údržba, bez jejíhož provedení by nemohly být bezpečně zpřístupněny veřejnosti. Traily procházíme a za pomoci fukarů a dalšího nářadí je čistíme tak, aby byly od začátku dubna připraveny na novou sezonu,“ přiblížil Radek Pala, jehož firma Trail Worx Syndicate údržbu v BAV provádí.

 

Jak dále Pala uvedl, k termínu zahájení sezony by měly být veřejnosti zpřístupněny z první etapy BAV celý trail Pytlácký (červený) a spodní polovina Templářského (černý). „Uzavřen bude modrý trail Hájenka, na němž bude probíhat celou sezonu rekonstrukce. Pokud se jedná o druhou etapu bike arény, tam se 1. dubna podaří otevřít červený Duhový a černou Mraznici. Červený Trpaslík zůstává uzavřen dlouhodobě a modrý Trailala dočasně. Ve dvou jeho místech jsou totiž popadané stromy, které bude třeba odstranit,“ dodal Pala.

 

Bike aréna Vsetín. Foto: archiv BAV

Podle místostarosty pro cestovní ruch Petra Kudlíka (ANO 2011) by uživatelé BAV měli být zejména v jarním období na trailech obezřetní. „V lesích kolem trailů probíhá v tomto období neustálý pohyb lesní techniky, a to jak z důvodů zvýšeného výskytu nahodilých těžeb zapříčiněných větrnými poryvy či kůrovcem, tak těžbami plánovanými. Žádám proto bajkery, aby byli opatrní a důsledně dodržovali provozní řád bike arény,“ uzavřel Kudlík s tím, že aktuální informace o stavu trailů BAV, jejich průjezdnosti či různých omezeních najdete na jejich webu ZDE.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA