Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Bílé Karpaty letos hostí jubilejní 20. ročník Setkání muzikantů

date_range 04.Srp, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Hvězdou bude populární zpěvačka Dasha s kapelou Pájky Pájk

Mezinárodní hudební festival Setkání muzikantů v Bílých Karpatech bude letos jubilejní, Valašské Klobouky zaplní různými žánry už podvacáté v řadě. Přijďte si tyto narozeniny užít spolu s muzikanty! Za skvělými hudebními zážitky můžete na Masarykovo náměstí zavítat během víkendu od pátku 12. do neděle 14. srpna. Šestnáct kapel a souborů vám nabídne rock, pop, jazz, swing, dechovou hudbu i cimbálovou muziku. V sobotu 13. srpna se k jejich vystoupením navíc přidají i gurmánská lákadla, která vám přiveze gastrofestival s úžasnou skladbou světových kuchyní. Jste srdečně zváni!

 

„Dvacátý ročník Setkání muzikantů v Bílých Karpatech připraví pestré menu z pohledu kulturního i gastronomického. Návštěvníci si jistě vyberou to pravé, ať už půjde o páteční rockový večer, o sobotní multižánrový hudební program v doprovodu chutí a vůní kulinářských specialit nebo o nedělní blok věnovaný lidové muzice,“ uvedla Eliška Olšáková, starostka města Valašské Klobouky. „Festival byl po celá dvě desetiletí příjemnou příležitostí k setkávání a letošní jubileum toho bude krásným důkazem. Pozvěte své blízké a přátele a přijďte to s námi oslavit,“ vzkázala.

 

Páteční rock, sobotní program s gastrofestivalem a v neděli lidové melodie

 

V pátek odstartuje program na pódiu v 17 hodin a v průběhu večera se představí kapely Scarlet rose, Donor, Ocelot a Reflexy. „V sobotu se můžete od 13 hodin těšit na skupinu Headmaster, dechovou hudbu Miklovci, národopisný soubor Klobučan, kapelu L. A. Sunday nebo uskupení Prague Rhythm Kings. Hvězdou večera bude populární zpěvačka Dasha s kapelou Pájky Pájk. O sobotní festivalové finále se postará kapela Křídla,“ přiblížil Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky. V sobotu také budou významným osobnostem předány Ceny města jako poděkování za jejich významný přínos.

Setkání muzikantů ozdobí gastrofestival. Foto: archiv pořadatelů

Sekce gastrofestivalu se od sobotních 12 hodin rozprostře v horní části náměstí. Návštěvníci se mohou těšit na více než dvacet food trucků a gastro stánků, které nalákají na speciality lokálních producentů a bio farem, ale také na burgery, palačinky, kozí produkty, pizzu, orientální kuchyni, ryby, sýry a klobásy z grilu, zmrzliny a mnoho jiného. K dobrému jídlu nebudou chybět vína z Moravy nebo výběrová káva. Součástí festivalu bude opět i soutěž v pojídání tradiční valašské speciality „Valašský frgál 2022“.

 

Muzikantské setkání vyvrcholí v neděli, která bude patřit lidovým melodiím. Odpolední blok od 13 hodin nabídne vystoupení cimbálové muziky Valašsko, dechové hudby Dúbravanka, slovenského folklorního souboru Karpaty nebo dechové hudby Valaška. S letošním jubilejním ročníkem se pak diváci rozloučí v doprovodu dechové hudby Stříbrňanka.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA