Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Biskup Josef Nuzík požehnal nové interně Vsetínské nemocnice

date_range 18.Úno, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Interní pavilon Vsetínské nemocnice

Do posledního místa byla v úterý 11. února 2020 zaplněna kaple sv. Růženy v areálu Vsetínské nemocnice, kde se u příležitosti Světového dne nemocných konala mše svatá s možností přijetí svátosti pomazání z rukou biskupa Mons. Josefa Nuzíka. Ten následně požehnal novému pavilonu se zázemím pro interní a neurologická pracoviště. „Požehnání patří tomuto místu, pacientům, kteří zde přicházejí hledat pomoc ve své nemoci, ale i zdravotníkům, jež zde pracují, a všem, kteří se podílejí na chodu nemocnice,“ uvedl biskup k přítomným. Následně se pozdravil i se zdravotníky na oddělení, setkání s pacienty však mělo vzhledem ke stávajícímu zákazu návštěv z důvodů chřipkové epidemie jen symbolickou podobu.

 

Slavnostního setkání v prostorách nového interního pavilonu se zúčastnili zástupci Zlínského kraje v čele s hejtmanem Jiřím Čunkem, starosta Vsetína Mgr. Ing. Jiří Růžička a místostarostka Mgr. Simona Hlaváčová, ředitelka Vsetínské nemocnice Ing. Věra Prousková, zástupci vedení, primáři, zdravotníci bývalí i stávající, a mnozí další hosté. „Ve Vsetínské nemocnici se podařilo vybudovat pracoviště, které společně s internou v Uherském Hradišti patří k nejmodernějším svého druhu. Stavbě předcházela dlouhá přípravná fáze, rozhodování, diskuze, ale mohu říci, že tím investice ve Vsetíně nekončí. Máme připraveny plány dalšího rozvoje Vsetínské nemocnice,“ uvedl hejtman Jiří Čunek. Poděkoval zároveň za péči, kterou se mu dostalo ve zdejší nemocnici jako pacientovi.

Mši svatou v kapli sv. Růženy sloužil biskup Mons. Josef Nuzík, fotogalerie ZDE

S pacientským poděkováním se připojil i starosta Jiří Růžička. „Obecně platí, že si někdy málo vážíme toho, co máme. Já jsem osobně velmi rád, že zde máme Vsetínskou nemocnici s odborníky a zdravotníky, kteří zde pracují. A přijal jsem nedávno s radostí informaci, že hospitalizovaní pacienti vyhodnotili Vsetínskou nemocnici jako nejlepší v rámci Zlínského kraje v anketě HCI Nejlepší nemocnice,“ komentoval starosta Vsetína Jiří Růžička. Nemocnice si je vědoma, že součástí kvalitní lékařské a ošetřovatelské péče je i péče o duchovní potřeby pacientů. Již pátým rokem zde působí dvojice nemocničních kaplanů, věřící mají přímo v nemocnici k dispozici i kapli sv. Růženy, kde se konají pravidelné bohoslužby.

 

Foto: Vsetínská nemocnice

 

O novém interním pavilonu, který by poskytoval potřebné zázemí pro ambulance i lůžkovou část, snilo již několik generací vsetínských zdravotníků. Základní kámen budovy byl položen 30. září 2016, tomuto kroku předcházely roky příprav a přípravných prací. Samotná stavba trvala tři roky, celkové náklady Zlínského kraje přesáhly 230 milionů korun. Vsetínská nemocnice se postarala o vnitřní vybavení, například monitorovací systém na JIP přišel na 7 milionů Kč, lůžka na více než 6 milionů, další nábytek na 6,6 milionu, vybavení gastroenterologické ambulance na bezmála 4,5 milionu. Provoz byl slavnostně zahájen v prosinci 2018 a od ledna 2019 interní pavilon slouží veřejnosti.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA