Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Bitvu u Bachmače připomene výstava s přednáškou

date_range 09.Bře, 2019 featured_play_list Aktuality

Pro návštěvníky bude připravena krátká přednáška i dokumentární film. Zazní také informace o legionářích z Valašských Klobouk. Výstava bude otevřena ve středu 13. března v 17 hodin v sále Valašskoklobouckého podnikatelského centra.

 

Široká veřejnost je zvána na výstavu uspořádanou k příležitosti bitvy u Bachmače, které se účastnili naši legionáři. Bitva měla za následek prodloužení jejich válečného dobrodružství o další dva roky, tentokráte na drsné ruské Sibiři. Tato událost se nazývá “Sibiřská anabáze”.

Bachmač po 100 letech od bitvy, foto: Československá obec legionářská

Výstavu pořádá Jednota Československé obce legionářské Valašské Meziříčí zastoupená Miroslavem Maňasem, který Vás bude historickým programem provázet. „Uvidíte bratry legionáře v dobových uniformách. Vedle výstavy fotografií, popisů a map si vyslechnete krátkou přednášku a zhlédnete nový dokumentární film k této problematice. Akce je určena pro všechny, které tato problematika zajímá. Můžeme se krátce zmínit i o valašskoklobouckých legionářích, které podrobně zkoumáme. Pokud jste měli v rodině nějakého legionáře, budeme rádi, když přinesete nějaké fotografie či dokumenty. Jistě by tato výstava zajímala i školní děti, kteří mají první světovou válku a vznik Československa v osnovách hodin dějepisu. Vstup je zdarma,“ informoval Miroslav Maňas.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi