Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

BLOG: Vrbětice přijdou právě vhod

date_range 19.Dub, 2021 featured_play_list Blog
arrow_drop_up Radomír Dolanský

Neuvěřitelný úspěch české BIS! Po akčních šesti a půl letech předložila veřejnosti údajná důvodná podezření, nikoliv fakta a pádné důkazy. Rychlost vyšetřování je zarážející, načasování naopak pochopitelné.

 

V současné eskalaci Studené války II se hodí každé obvinění nepřítele, a to bez ohledu na to, zda existují nevyvratitelná fakta nebo pouze domněnky jakkoliv opodstatněné. Kdyby taková fakta neexistovala, stejně se to občan nikdy nedozví, protože na nepříjemné otázky se jednoduše odpovídá, že informace spadají do režimu utajení. Takže na řadu přijde propaganda, kterou naše mainstreamová média ovládají perfektně, a již rok si ji procvičují momentálně na covidu. Propaganda tak dovedená k profesionalitě, že by Goebbels závistí vraždil.

 

Jak je vidět, přestože dle vyjádření Andreje Babiše – ZDE1, které mistrně přednášel rozechvělým hlasem, jako by oznamoval, že jsme ve válce, existuje důvodné podezření, ale nikoliv jistota, kdy se slova o údajném, nikoliv jistém a nevyvratitelném zapojení ruských agentů do výbuchu ve Vrběticích teprve šetří, ministr vnitra Hamáček již trestá. Když si přečteme článek – ZDE2, je nepochopitelné, z čeho mají naši politici obavy? Dvojice agentů v Česku blbě nastaví roznětku nebo si úplně spletou místo, v Británii otráví/neotráví Skripala s dcerou, takže je jasné, že se pohybují buď pod identitou Pat a Mat nebo Laurel a Hardy. Jestli Rusko lepší agenty nemá…? Tak trochu to rovněž připomíná fanatické hnutí MeToo, kdy si po mnoha letech nějaká ženská vzpomene, že ji chlap plácl po zadku. A jak na sviňu to byl zrovna vždycky někdo známý, boháč, herecká hvězda, nikdy guviř z OKD. Zde se taky trestalo bez důkazů, bez soudů.

 

Eskalace napětí mezi Spojenými státy a Ruskem se očekávala ihned po vítězství Joea Bidena. Demokraté jsou na rozdmychávání sporů ve světě experti. Neuběhlo ani pár měsíců, a je to tady. Ukrajinci škemrají o vstup do NATO, což je obrovská šance pro Američany posunout se až na hranice Ruska. Ovšem zapomínají na velmi podobnou snahu Sovětského svazu v roce 1962, tzv. Karibská krize, což byl jen krůček od 3. světové války. Kdo dnes tleská snahám Spojených států dostat se na Ukrajinu, je naprostý blázen, protože si koleduje o válečný konflikt, který jako vždy nejvíce odnese Evropa. Po DVACETI letech končí okupace Afghánistánu. Spojené státy nesmyslnou válkou překonaly rekord Sovětského svazu o deset let. Mimochodem, i Česko, zamindrákované vlastní okupací, bez výčitek okupovalo jiný stát a omlouvá to v podstatě stejně jako tehdy vládnoucí komunisti okupaci Sovětským svazem. Z Německa se americká vojska mají rovněž přeskupovat, takže stačí, aby takzvaná česká demokratická opozice napsala nějaký zvací dopis, aby nás zase někdo chránil na věčné časy (ani o minutu déle).

 

Spojit Vrbětice s Ruskem však může mít ještě několik nezanedbatelných přínosů. Vzhledem k situaci se zásobováním západními vakcínami, kdy je mimochodem opravdu velmi zajímavé, že kapitalistický trh v tomto případě funguje záhadně úplně stejně, jako kdysi fungoval ten socialistický – váznou dodávky, hrozilo, že v Evropě se státy přikloní k ruské vakcíně, jak se již mnohde děje. Takže tento problém máme vyřešený. S někým, kdo nás ohrožuje, se obchody nedělají, i kdyby mělo zemřít kdoví kolik Čechů bez očkování.

 

S rozumnými otázkami bez zbytečných emocí, jaký motiv by Rusi k vyhození skladu mohli mít, přišel jako jeden z mála Robert Šlachta, který byl v té době šéfem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu – ZDE3. Zato opozice má již ve všem jasno. Trapně úsměvný je ve svých vyjádřeních Vít Rakušan, který s obrovským zanícením tvrdí, že jsme sebevědomý národ, který se nebude ponižovat, což vůči Únii a USA děláme takřka denně podobně, jako před lety vůči Sovětskému svazu. Že nebudeme prosit o vakcíny – přesně to děláme ve všech zemích, i když Rusko vynecháme. Prostě trapnost nad trapnost, jen ta stavidla zášti se protrhla, aby naši současní přátelé slyšeli, jak sebevědomě plníme jejich přání.

 

Politici se zrovna dohadují, jestli pustit Rusko do tendru na stavbu jaderné elektrárny. Vždyť zakázku by tak moc chtěli naši současní přátelé ze Spojených států. Takže tento problém by nám Vrbětice taky vyřešily. A v širším kontextu tady máme neposlušné Německo, které navzdory sankcím svého přítele USA, pokračuje v dokončování monstrakce Nord Stream II. Kam by pak Američani prodávali svůj břidlicový plyn, když Evropu bude zásobovat Rusko? Takto by jeden muniční skládeček uprostřed Evropy mohl vyřešit řadu nepříjemných problémů. Kdoví, třeba to je právě to, oč tu běží?!

 

Radomír Dolanský

 

Radomír Dolanský – Rýpavý humorista, pesimistický optimista, autor knih Z valašských putýk a Metúdovy vojenské lapályje – Z valašských putýk 2.

 

 

Líbí se vám tento BLOG?

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA